09.05.2021, 21:22 | czytano: 2709

Udany występ zawodników UKS Romer Rabka-Zdrój w Bielsku Białej (zdjęcia)

zdj. Wiesław Perucki
Starsi uczniowie rywalizowali w 19 PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim, natomiast młodsi - w Pucharze Marszałka Woj. Śląskiego w Biegach Anglosaskich.
Biegi anglosaskie, to bieg pod górę i zbieg. Dystanse w zależności od kategorii wiekowej wynosiły odpowiednio U12-800m; U14-1,2km; U16-2,7km; U18 i U20- 6,4km; seniorzy -12km.
Rywalizację rozpoczęły dziewczęta w kategorii U12- Zofia Chmura zajęła 12 miejsce, a Nikola Głowacz była 15, następnie chłopcy z tych samych roczników - Mikołaj Słoński skończył na 6 pozycji. Kolejna kategoria to U14 w której Alessandra Sęk przybiegła na 12 miejscu. Wśród chłopców pewne zwycięstwo odniósł Samuel Zając, a Sebastian Pachacz był 8. Cała grupa trenowana jest przez Kamilę Perucką.

Od kategorii U16 rozpoczęła się rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski. W tej grupie nasza zawodniczka Ania Jajecznica po dobrym biegu finiszowała na 10 pozycji. W U20 reprezentowało nas troje zawodników Wiktor Antosz, Julia Zadora i Maciej Świder.

Wiktor na trasie liczącej 6,4km nie dał żadnych szans rywalom i pewnie zwyciężył zostając Mistrzem Polski. Julka po mocnym finiszu ukończyła na 5 pozycji, Maciek na 15. Wymieniona czwórka trenowana jest przez Wiesława Peruckiego.
W grupie seniorów na trasie długości 12 kilometrów dobrze zaprezentowali się dwaj nasi długodystansowcy Michał Talaga - 17 ( drugi w kategorii U40) i Maciej Bochnak - 57 (16 w kategorii U30). Dobre występy indywidualnie pozwoliły na zdobycie 3 miejsca w klasyfikacji generalnej, za co otrzymaliśmy okazały Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.