19.05.2021, 12:26 | czytano: 1937

Spotkanie siedmiu kultur pogranicza

Po raz kolejny uruchomiono Budżet Obywatelski województwa małopolskiego. Jednym z projektów, które zostały dopuszczone do głosowania jest projekt pt. Spotkanie siedmiu kultur pogranicza, zgłoszony przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.
Pogranicze polsko-słowackie cechuje wyjątkowe bogactwo dziedzictwa kulturowego, które w ciągu wieków współtworzyli zamieszkujący ziemie leżące u podnóża Tatr Polacy, Słowacy, Węgrzy, Niemcy, Łemkowie, Żydzi i Cyganie. Ślady tych siedmiu kultur przetrwały w zabytkach architektury i sztuki, w bogatych obyczajach, folklorze i rzemiośle, w muzyce i języku. Projekt stawia sobie za cel ochronę i upowszechnianie niepowtarzalnego dziedzictwa kulturowego pogranicza, zachowanie na tym obszarze unikatowych wartości kulturowych ukształtowanych przez wpływ siedmiu kultur oraz wykorzystanie wielokulturowości pogranicza do budowania nowych produktów kulturalnych i turystycznych.
W ramach projektu zrealizowane zostanie wydarzenie plenerowe prezentujące rzemiosła, folklor i tradycje siedmiu kultur pogranicza.

Inicjatorzy proszą o udzielenie poparcia dla projektu i oddania głosu na niego.
Jak zagłosować?
1. Otwierasz stronę budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego https://bo.malopolska.pl/
2. Klikasz zakładkę głosowanie
3. Wpisujesz dane zgodnie z formularzem (projekt dotyczy subregionu podhalańskiego).

Numer i tytuł projektu:
POD 35. Spotkanie siedmiu kultur pogranicza

UWAGA!!!
W ramach Budżetu Obywatelskiego można oddać tylko jeden głos i tylko na jeden projekt. Nie ważne czy głosujesz przez internet czy w wersji papierowej masz tylko jeden głos.
Dziękujemy za poparcie naszej inicjatywy!

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl