25.05.2021, 11:00 | czytano: 1120

Zakopiański Dzień Dziecka

30 maja, w samym centrum Zakopanego, na Dolnej Równi Krupowej odbędzie się, utrzymana w reżimie covidowym, impreza plenerowa skierowana do najmłodszych, obchodzących w tym czasie swoje święto - Dzień Dziecka.
Miasto Zakopane przygotowało różnorodne atrakcje, łączące elementy sportowe, militarne i patriotyczne. Spotkania z harcerzami, którzy nauczą obsługi kompasu i czytania mapy, żołnierzami Wojska Polskiego i robiącą ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i na dorosłych unikalną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich oraz liczne konkurencje zręcznościowe, warsztaty i pokazy wypełnią to wyjątkowe niedzielne popołudnie w Zakopanem, przynosząc niewątpliwie naszym milusińskim wiele radości, pozytywnych emocji i wrażeń.
Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury zaprasza również na wydarzenia towarzyszące, związane z obchodami 100. lecia III Powstania Śląskiego. W ich ramach 30 czerwca o godz. 10.00 na zakopiańskim Placu Niepodległości odbędzie się inscenizacja teatralna „Z Zakopanego na Górny Śląsk. Historia wymarszu ochotników z 2. Baterii Artylerii”, na podstawie wspomnień Władysława Cieleckiego. Scenariusz i reżyseria Krzysztof Najbor. Udział wezmą aktorzy Teatru im. St. I. Witkiewicza, Mieszkańcy Zakopanego, Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera, Zakładowa Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Kamiennego Ziemowit.

Tego samego dnia wieczorem fasada budynku Urzędu Miasta Zakopane stanie się miejscem niezwykłego widowiska - wielkoformatowej animacji komputerowej (mappingu), która opowie o historii powstań śląskich - przygotowana w ramach kampanii „Śląsk wspólna sprawa” przez Biuro Programu “Niepodległa” .

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Rabczanin26.05.2021, 04:36
Widzę że Świder mundurowych przegonił z Rabki. Taka fajna impreza przez tyle lat przeniosła się do Zakopanego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl