28.05.2021, 16:18 | czytano: 2083

Wojewódzki konkurs plastyczny "Matka w oczach dziecka" (duża galeria)

zdj. PCK w Nowym Targu
NOWY TARG. Ogłoszono wyniki 45. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Matka w Oczach Dziecka”, organizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury.
"Na konkurs wpłynęło 620 fantastycznych portretów Mam, osób tak ważnych w naszym codziennym życiu.Wszystkie nadesłane prace są niepowtarzalne, wyjątkowe i pełne miłości" - piszą organiatorzy.
Jury w składzie: przewodnicząca mgr artysta plastyk, nauczyciel - Joanna Borowicz, mgr artysta plastyk, nauczyciel - Maria Mrożek, mgr artysta plastyk, nauczyciel - Barbara Piszczór i sekretarz - Katarzyna Piątek przyznało 56 nagród oraz 62 wyróżnienia.

W tegorocznej edycji została przyznana Nagroda Specjalna dyrektora Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, którą otrzymała Natalia Gwiżdż lat 11 ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Małej.

Jury konkursu jednogłośnie podkreśla, że nadesłane prace, które wpłynęły na konkurs reprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność zastosowanych technik: grafika, rysunek, fotografia, malarstwo na szkle oraz ceramika.

W galerii nagrodzone i wyróżnione przez komisję konkursową prace. Wyniki - na stronie Powiatowego Centrum Kultury.

s/ zdj. PCK w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
komentarze
mewa30.05.2021, 12:48
Większość prac ciekawa kolorystycznie. Dużo naturalności. Na szczęście w większości rysunków nie widać jeszcze "udawania rzeczywistości" W pracach bardziej technicznie dojrzałych zatracona naturalność niestety i brak indywidualizmu.
Ogląda się bardzo miło.
z29.05.2021, 11:20
Nie widać tego bardzo wysokiego poziomu generalnie. W niektórych przypadkach tak. Natomiast prac wybitnych mało, reszta nagrodzonych i wyróżnionych prac jakością koresponduje z tym co w zasadzie każdy dzieciak jest w stanie namalować. W moim odczuciu zatem prace odrzucone=prace wyróżnione i nagrodzone. Cóż, na dzień dziecka dzieciaki dostaną najlepszy prezent lekcję realizmu życiowego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl