31.05.2021, 13:30 | czytano: 1780

Kibicuj kolarzom!

Materiały prasowe
Już w najbliższy weekend 5-6 czerwca przez teren Podhala i Orawy przejedzie liczny, bo składający się z aż 180 kolarzy peleton 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. 5 czerwca meta II etapu usytuowana będzie na nowotarskim Rynku (ok. godz. 17:00).
- Warto skorzystać z okazji i z bliska obserwować rywalizację zawodników z całego świata. Wspólnie możemy stworzyć atmosferę sportowego święta – podobną do tej, jaką znamy z telewizyjnych transmisji największych wyścigów kolarskich, np. Tour de France czy Giro di Italia - zachęcają organizatorzy. - Zachęcamy, aby nasi mieszkańcy dopingowali zawodników w najwygodniejszy dla siebie sposób. Można to robić na przykład z własnego podwórka jeśli trasa Wyścigu przebiega akurat obok nas. Można wybrać się na start lub metę etapu bądź też znaleźć dogodne dla siebie miejsce na trasie danego odcinka. Aby nasz doping był bardziej zauważalny, można zabrać ze sobą jakiś transparent lub biało-czerwoną flagę. Z pewnością zostanie ona dostrzeżona przez 40 polskich kolarzy, walczących na trasach 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego.
Każda forma dopingu przyda się zawodnikom. To dlatego, że wyścig ten należy do jednego z najtrudniejszych w tej części Europy. W dotychczasowych edycjach wystartowało 5 735 kolarzy, a ukończyło je 3 264 z nich. Czyli 57% startujących, chociaż bywały jeszcze gorsze rezultaty. W 1970 roku odsetek ten wyniósł tylko 36%, a w latach 2004 i 2005 -37%.

Szczegóły na www.tourofmalopolska.eu.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl