08.06.2021, 11:11 | czytano: 1734

Zakończył się cykl warsztatów rękodzieła w Szaflarach (zdjęcia)

Uczestniczki warsztatów prezentują efekty nauki. Fot. GCKPiT w Szaflarach
W ramach projektu „Warsztaty Rękodzieła w Szaflarach” realizowanego przez Stowarzyszenie Dla Rozwoju Gminy Szaflary oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, w maju w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szaflarach obył się cykl warsztatów poświęconych rękodziełu.
Uczestniczki warsztatów miały możliwość wyboru między trzema tematami zajęć: przyprawianie strzępek, wyszywanie gorsetów i malowanie chustek. Każdy z kursów podzielony był na 4 bloki po 4 godziny każdy. Dzięki udziale w całym cyklu zajęć, Panie, po ostatnim spotkaniu, mogły wyjść z prawie gotowymi chustkami i gorsetami, a tym którym nie udało się skończyć pracy, poznane tajniki z pewnością pozwolą na dokończenie ich w domu. Udział w warsztatach był bezpłatny.
Zajęcia prowadzone były przez znanych w swoim fachu rękodzielników, warsztaty przyprawiania strzępek prowadziła Krystyna Zarycka ze Skrzypnego, tajniki wyszywania gorsetów odkrywał Andrzej Siekierka ze Suchego, zaś malowanie chustek prowadziła Joanna Galica-Dorula z Poronina.

Projekt „Warsztaty Rękodzieła w Szaflarach” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Tekst i zdjęcia: GCKPiT w Szaflarach, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl