11.06.2021, 18:13 | czytano: 1520

6. Bieg po Oddech. Bieg dla chorych na mukowiscydozę w dwóch odsłonach.

6. edycja biegu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) odbędzie się wzorem ubiegłego roku w formule rywalizacji wirtualnej, ale organizatorzy planują także tradycyjny bieg ulicami Zakopanego.
Zapisy odbywają się na stronie www.bieg.oddychaj.pl. Rywalizacja wirtualna będzie trwała do 29 sierpnia, a jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, bieg uliczny odbędzie się 29 sierpnia.
Dochód z imprezy, jak zawsze, zostanie w całości przeznaczony na realizację celów statutowych PTWM. Patronat honorowy nad wydarzeniem po raz kolejny objęli: Justyna Kowalczyk-Tekieli - mistrzyni olimpijska oraz Ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane, Krzysztof Michałkiewicz – Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Tradycyjnie organizatorzy liczyć mogą na partnerów - Sponsorem Głównym wydarzenia już po raz szósty został Santander Consumer Bank - bank od kredytów, Sponsorem Złotym - Nosalowy Dwór Resort & Spa, Sponsorem Wspierającym - Vertex Pharmaceuticals. Współorganizatorem jest jak zawsze MOSiR Zakopane.

Celem Biegu po Oddech jest pozyskanie środków finansowych niezbędnych do realizacji projektów pomocowych na rzecz chorych na mukowiscydozę oraz poszerzenie świadomości społecznej dotyczącej tej rzadkiej, ciężkiej i nadal nieuleczalnej choroby genetycznej.

- Wirtualna formuła wydarzenia, którą rok temu wymusiła sytuacja pandemiczna, dla wielu osób okazała się zaskakująco atrakcyjna. Mieliśmy uczestników zarówno z Polski, jak i zagranicy, którzy zechcieli wesprzeć nasza inicjatywę, a w normalnych okolicznościach być może nie byliby w stanie przyjechać do Zakopanego - mówi Waldemar Majek, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. – W tym roku utrzymujemy rywalizację na odległość, ale mamy nadzieję, że uda nam się spotkać także na starcie w Zakopanem. W naszym zamyśle bieg wirtualny ma uzupełnić, a nie zastąpić bieg uliczny, gdyby jednak organizacja dużych wydarzeń sportowych była wciąż niemożliwa, ograniczymy się do rywalizacji na odległość - dodaje Majek.

- Każdy zakupiony pakiet startowy stanowi pomoc dla naszych podopiecznych – mówi Magdalena Czerwińska- Wyraz, wiceprezes PTWM - Dzięki uczestnikom Biegu po Oddech możemy finansować wiele naszych inicjatyw. Tak wiele przecież mamy do zrobienia! Rehabilitacja domowa, doposażenie wypożyczalni sprzętów do fizjoterapii oddechowej oraz rehabilitacji, wsparcie w zakupie leków, edukowanie i pomoc psychologiczna to tylko część działań które realizujemy już 34 lata.

Bieg został wpisany do Zakopiańskiej Ligi Biegowej - udział w biegu wirtualnym to 20 punktów w lidze. Udział w biegu w Zakopanem będzie premiowany według regulaminu.

Na wszystkich uczestników tradycyjnie czekają profesjonalne koszulki biegowe i pamiątkowe medale, przy czym w tym roku dwa różne modele, w zależności od wyboru biegu. Dodatkowo uczestnicy biegu wirtualnego sami decydują o wyborze pakietów: podstawowy zawierający tylko medal lub premium z koszulką.
Jak będzie wyglądał 6. Wirtualny Bieg po Oddech? To uczestnik decyduje, gdzie i kiedy pobiegnie, byle miało to miejsce do 29 sierpnia br. Dystans 5 km można przebiec lub przejść. Można też zabrać kije do nordic walking. Impreza ma charakter charytatywny, więc rywalizacja ma drugorzędne znaczenie.

Po ukończonym biegu należy wejść na www.bieg.oddychaj.pl, gdzie znajduje się formularz do przesłania wyniku. Uzyskany wynik można wpisać tylko raz, najpóźniej do 29 sierpnia. Zgłoszenie musi być kompletne, zawierające zdjęcie lub zrzut ekranu z aplikacji, gdzie będzie widoczny dystans i czas przebiegnięcia oraz pokonana trasa. Wyniki biegu będą pojawiać się na bieżąco na stronie www.bieg.oddychaj.pl

Co z Biegiem po Oddech w Zakopanem? Planowo bieg odbędzie się 29 sierpnia 2021 o godz. 9:00. Tradycyjnie start i meta znajdować się będą w Parku Miejskim, a widokowa trasa przebiegać będzie ulicami, które wyznaczają 5-kilometrowy dystans. Na terenie Parku Miejskiego Zakopanego zostanie również zorganizowane miasteczko biegowe, a w nim atrakcje dla każdego. To oczywiście wersja optymistyczna, zależna od rozwoju sytuacji pandemicznej w kraju i regionie.

W 2019 roku, w ostatniej edycji przed pandemią, wydarzenie wsparło 842 biegaczy. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku osiągną limit tysiąca zgłoszeń.

mat. prasowe, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl