21.06.2021, 14:07 | czytano: 1137

Zimowa Akademia Sportu - zabawa połączona ze wsparciem dla pogorzelców z Nowej Białej

NOWY TARG. W dniach 26 i 27 czerwca w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza zorganizowana zostanie Zimowa Akademia Sportu, z udziałem sportowców. Będzie to też okazja do okazania wsparcia finansowego osób, które ucierpiały wskutek sobotniego pożaru w Nowej Białej.
- Dlaczego Festiwal? Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest dyscypliną niszową, razem tworzą atrakcję. Prezentując wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć je rodzicom i dzieciom, tak, aby mogli spróbować rywalizacji. Festiwal zorganizujemy po raz pierwszy w Polsce w Nowym Targu. Festiwal rozpocznie się w sobotę i będzie miał formę ogólnodostępną i bezpłatną. Ważnym punktem Festiwalu jest promocja lokalnych sportów zimowych. Chcemy, aby przedstawiciele wiodącej zimowej dyscypliny byli obecni na festiwalu prezentując swoją dyscyplinę i zachęcając do treningów - komentuje w imieniu organizatorów Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki w nowotarskim UM.
Konkurencje rodzinne w programie Festiwalu:
- short track (na łyżworolkach),
- letni curling,
- letni biathlon (ze strzelnicą laserową),
- snowboard (konkurencje na równoważni, zadanie na batucie),
- minihokej,
- konkurencje hokejowe.

Najlepsi otrzymają medale, nagrody rzeczowe, koszulki festiwalowe

"Festiwal Sportów Zimowy to także pomoc, ponieważ w związku z ogromną tragedią, jaka dotknęła mieszkańców Nowej Białej, Organizatorzy oraz Winter Classic postanawia zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc w odbudowie spalonych domów. Wszystko rozpoczynamy podczas Festiwalu, będzie można wrzucić do puszki dobrowolny datek na odbudowę domów" - czytamy w komunikacie.

W Festiwalu wezmą udział wspaniali polscy sportowcy, w tym Bartosz Łobaza – reprezentant Polski w curlingu, Igor Sikorski – medalista Igrzysk Paraolimpijskich, Krystyna Guzik – olimpijka w biathlonie oraz Paulina Ligocka – olimpijka w snowboardzie.
Impreza rozpocznie się 26 czerwca o godz. 14.00 i potrwa do 19.00. W niedzielę 27 czerwca - zabawa trwać będzie w godz. 10.00-15.00.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Anima Proc Activ, Gmina Miasto Nowy Targ oraz BDB Event. Partnerem wydarzenia jest Winter Classic Nowy Targ.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl