25.06.2021, 17:48 | czytano: 2410

Uczniowie klas mundurowych uratowali kobiecie życie

zdj. NtVK/YouTube
NOWY TARG. Uczniowie, a w zasadzie od dziś - absolwenci LO w szkołach im. Venuleta kilka tygodni temu błyskawicznie i profesjonalnie zareagowali w sytuacji zagrożenia życia kobiety, udzielając jej pierwszej pomocy przedmedycznej.
Mowa o Marcinie Jandura (z klasy wojskowej), Dawidzie Zasada (z klasy pożarniczej) i Marcinie Owsiaku (z klasy policyjnej).
- Uczestniczyli oni w akcji ratującej życie kobiety. To uczniowie III klasy (maturalnej) mundurowego LO w szkołach im. Prof. Venuleta. W ramach podziękowania, ale i pokazania profesjonalizmu w udzielaniu pierwszej pomocy, zachowania zimnej krwi, a także na wniosek pani, w której ratowanie zaangażowali się uczniowie - chcemy uhonorować tę ich postawę - powiedział podczas sesji Rady Miasta burmistrz Grzegorz Watycha.

Wraz z uczniami przybyła na salę obrad Alicja Kustwan właścicielka szkoły. - Chciałam podziękować, że jako Miasto chcecie uhonorować postawę chłopców, którzy swoimi czynami pokazali to czego się nauczyli - i zastosowali w życiu codziennym. My także uhonorowaliśmy tych chłopców, a państwu za to że też to robicie - dziękujemy - powiedziała właścicielka szkoły.


Uratowania kobieta również była na sali obrad i ze swojej strony dziękowała bohaterom.

s/ zdj. NtVK/YouTube
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl