30.06.2021, 11:26 | czytano: 5393

Wypowiedz się na temat rzeki Białka

Rzeka Białka. Fot. Michał Adamowski
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy zachęca mieszkańców i przedsiębiorców z naszego regionu do wypełnienia ankiety na temat rzeki Białka. Ankieta jest częścią badań, których celem jest znalezienie kompromisu między potrzebami ludzi i przyrody.
"Kierujemy do Państwa ankietę dotyczącą gospodarowania wodami w zlewni rzeki Białki (mamy tu na myśli Białkę i jej dopływy) - rzeki cennej i Państwu bliskiej z uwagi na miejsce Waszego zamieszkania, a w wielu przypadkach również Waszej pracy. Poniższa ankieta, jest częścią prac badawczych prowadzonych w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowym Instytucie Badawczym, przez niżej podpisanych autorów ankiety. Jej celem jest zbadanie możliwości doskonalenia gospodarowania wodami we współpracy z mieszkańcami i użytkownikami wód zlewni Białki" - czytamy w zaproszeniu.
Ankietę jest TUTAJ

Odpowiedzi należy przesyłać do 16 lipca 2021 roku.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
turysta04.07.2021, 15:29
Most na rzece trasa Nowy Targ-Niedzica po kolejnej ulewie będzie podmyty, bo nie ma funduszy na jego remont, a koryto rzeki poszerza się, bo nie jest pogłębione. Przybrzeżne tereny są stopniowo zabierane przez wodę. Czy tego zarząd wód nie widzi? Dlaczego karano ludzi za pogłębianie koryta rzecznego?! Przecież to tej rzece jest potrzebne. Jeśli nadal będą zakazy w pobieraniu kamienia z rzeki, to za parę lat rzeka popłynie przez Nową Białą.
Mieszkanka gm. Nowy Targ04.07.2021, 06:38
Najwyższy czas zająć się "alpejską rzeką Biał?ą". Brak kanalizacji w miescowości Białka Tatrzanska jest zmorą tej rzeki. Wody Polskie - instytucja bez środkow finansowych dla sprawy jakości wody w rzece Białka jak również spraw tematu zalewowego powodziowego. Prawo Wodne kolejna barjera w nalezytym utrzymaniu potoków i rzek górskich.
Marek03.07.2021, 08:13
Na razie Białka to ściek w którym najmniej jest wody.
Ski01.07.2021, 09:09
Górale zawsze regulowali Białkę ciagnąc skuter i okreglice na budowy domów zakazano karano a teraz efekt zalewane coraz większe obszary.
nowotarżanin30.06.2021, 12:39
po pierwsze skanalizować Białkę Tatrzańską bo turystów coraz więcej a szamba małe i nieszczelne
ekodoradca30.06.2021, 12:00
Dobrze że ta rzeka jest objęta obszarem natura 2000 , ale błąd podstawowy jaki był popełniony to robienie sztucznych wysp na tym cieku wodnym , ta rzeka powinna zostać od mulona i pogłębione koryto
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl