05.07.2021, 00:18 | czytano: 4367

W Niedzicy zapłonęła jubileuszowa Śpisko Watra (zdjęcia)

zdj. Weronika Błażusiak
W niedzielne popołudnie Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy oraz Gmina Łapsze Niżne zaprosili mieszkańców oraz turystów na XXV Śpiską Watrę. Zgodnie z tradycją, impreza rozpoczęła się rozpaleniem watry przez wójta Jakuba Jamroza.
Przybyłych licznie gości przywitała dyrektor GOK-u Krystyna Milaniak i gospodarz – wójt Jamróz.
Bogaty folklor Spisza i okolic zaprezentowało zebranym 13 zespołów regionalnych: „Czardasz” z Niedzicy, „Honaj” z Dursztyna, „Mali Toniecnici” , „Dunajec” z Niedzicy, „Podhale-Grupa Śpiska z Jurgowa”, „Mali Frydmanianie”, „Torecki” z Łapszanki, „Bystry Potok” z Kacwina, „Lotry” z Łapszanki, Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale”, „Dolina” z Krempach, „ Hajduki” z Łapsz Wyżnych oraz „ Młody Jawor” z Krempach. Najbardziej uroczystym momentem było wręczenie gratulacji założycielce zespołu „Czardasz” Marii Waniczek, za zdobycie prestiżowej Nagrody im. Romana Reinfussa. Jest to nagroda przyznawana jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego „za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce”.

Przeglądowi zespołów towarzyszyły oczywiście liczne atrakcje dla najmłodszych oraz degustacja potraw regionalnych ze Spisza przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łapszanki.

WB pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rolnik13.07.2021, 19:08
Do je jej!!!!!Ci radni mają reprezentować cokolwiek przepraszam czym na niby....swoją wiedzą , osobowością dla dobra gminy niech lepiej siedzą w domu no bez jaj ! Na taczki i won!!!!!!!! Z tym się zgadzam zupełnie.
Swój08.07.2021, 19:38
Taka prawda , ci co mieli byc cos madrego do powiedzenia nawet nie mysla o byciu radnymi bo po sie wku.... i jest jak jest , czepianie sie o 5 zl potem gdzie duże dotacje przechodza bokiem .
je jej !08.07.2021, 14:51
Jasne na taczki z nimi i w pole z tym chłopstwem! Startuj na radnego i zrób porządek w tej gminie. Dasz radę pogonić te tłuste koty gminne? Radni byli .....byli ale nie wszyscy a to ich za....y obowiązek! Trzeba reprezentować gminę to ich niema . Wyciągają łapki po kasę i tu akurat są wszyscy bo jest to dieta radnego im się to należy za puszczanie bąków na sesji!
Radnych_na_taczkach07.07.2021, 13:33
Oczywiście że Radni byli!! Byli wyczytani na samym początku impezy! Każdy radny po imieniu!! Jeszcze specjalne miejsce pod namiotem z obsługą oraz wyżywieniem mieli.. Wszystkich Radnych na taczkach wywieźć bo nic dobrego nie robią tylko zamieszanie.
xyyx07.07.2021, 12:25
No faktycznie goście dopisali , ale nie widać tam radnych Gminy a to duży błąd ale to rozumie..... nie było diety ! Władz Powiatowych też nie było, Posłów , Senatorów....... też nie było ??? Tak do końca nie wiem jak to rozumieć ten zupełny brak zainteresowania ???? Wójcie nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca a przede wszystkim na sesjach dziękując za coś czego niebyło i niema !
obserwując z boku !05.07.2021, 17:11
Czasami odnoszę wrażenie jakoby ktoś wyłączył Radnym zdolność myślenia. Aż dziw bierze , że do tego czasu Wójt Jakub przy udziale tej niekompetentnej ferajny nie zlikwidował tej imprezy , przecież to jest w Niedzicy!!!!!!!! A wszystko co jest związane z tą miejscowością to w rozumowaniu Radnych Gminy jest fanaberią !!!!!!!!! Wystąpienia Radnych mają wartość socjotechnicznej bzdury !!! Przykładem mogą być ostatnie histeryczne wystąpienia Radnych z Frydmana ,Łapsz N. itp. Radni tych miejscowości akurat nie biorą udziału w takich imprezach i jest im to wszystko jedno!!! To oczywiście arogancja Radnych . Ale z drugiej strony co to za Radni ???? Masakra !!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl