22.07.2021, 08:10 | czytano: 4225

Olimpijski medal dla mieszkanki Podhala? Ochotnica kibicuje Katarzynie Niewiadomej podczas igrzysk w Tokio

Katarzyna Niewiadoma. Fot. Polski Związek Kolarski
W niedzielę najlepsza polska kolarka szosowa, Katarzyna Niewiadoma z Ochotnicy Górnej, będzie walczyć o medale na igrzyskach olimpijskich w Japonii. Z tej okazji w Ochotnicy Dolnej stanie telebim i powstanie strefa kibica, w której będzie można jej dopingować.
Niewiadoma jest liderką polskiej drużyny kolarskiej. Jest w formie i będzie z pewnością walczyć o medale. Miesiąc temu znalazła się w ścisłej czołówce wyścigu kolarskiego Tour de France kobiet. Pięć lat temu, podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, zajęła szóste miejsce.
Kasia Niewiadoma wraz z dwoma innymi kolarkami - Anną Plichtą i Martą Lach - wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego w niedzielę 25 lipca o godz. 6.00. Ale już od soboty przy budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej będzie działać Strefa Kibica.

24 lipca od godz. 15.00 odbędzie się prezentacja projektu szlaku rowerowego „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challange”, który ma prowadzić po stromych podjazdach w ochotnickich potokach. W takich właśnie trudnych warunkach Kasia od najmłodszych lat doskonaliła swoje umiejętności kolarskie. Kilka odcinków tego szlaku w sobotę pokona grupa kolarzy, która w ten sposób będzie się solidaryzować z ochotniczanką w sportowej rywalizacji w Tokio.
Następnie odbędą się zawody rowerowe dla dzieci z rocznika 2007 – 2016 o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna pn. „Kibicujemy Kasi Niewiadomej”.

W międzyczasie zebrani w strefie kibica przygotują wspólnie transparenty, sportowe gadżety i flagi, aby strefa kibica w niedzielny poranek wypełniła się biało – czerwonymi barwami. Wieczorem zagra zespół KNT. Po koncercie rozpalona zostanie watra symbolizująca znicz olimpijski.

Drugiego dnia – w niedzielę 25 lipca – do strefy kibica organizatorzy zapraszają wcześnie rano – o godz. 6.00. Odbędzie się transmisja live wyścigu - na telebimie o powierzchni 15 m2.
oprac. r/ UG Ochotnica Dolna
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Znajomy z liceum22.07.2021, 11:13
Brawo Kasia!
ski22.07.2021, 09:34
można? można
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl