24.08.2021, 14:00 | czytano: 2279

25-lecie Ludowego Klubu Sportowego Orawa Jabłonka (zdjęcia)

Fot. Łukasz Sowiński
Na stadionie sportowym w Jabłonce odbyły się rozgrywki piłkarskie w ramach obchodów 25-lecia Klubu Sportowego LKS Orawa Jabłonka.
Pierwszego dnia zagrali młodzi adepci futbolu, którzy rywalizowali w kategoriach Orlik, Młodzik, Żak oraz Skrzat. Od początku nie brakowało pięknych bramek i dobrej zabawy. Po zakończeniu zmagań zawodnicy otrzymali medale, zaś najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary.
W niedzielę na murawie zaprezentowali się trampkarze oraz zawodnicy biorący udział w turnieju w kategorii OPEN. Zmagania sportowców obserwował gospodarz gminy Jabłonka Antoni Karlak. Na stadionie nie zabrakło postaci zasłużonych dla klubu, które przez lata decydowały o sile zespołu oraz przyczyniły się do jego największych sukcesów. Mimo że turniej miał charakter towarzyski, nie brakowało zaciętej rywalizacji. W finałowym meczu zespół z Katowic pokonał seniorski zespół Orawy Jabłonka i wywalczył pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła drużyna przyjaciół Tomka Kramarza.

Wszystkich zawodników biorących udział w zawodach nagrodzono pamiątkowymi medalami, zaś najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i puchary. Obecni na stadionie piłkarze, działacze, trenerzy oraz sympatycy klubu zostali uwiecznieni na jubileuszowym grupowym zdjęciu.

Wcześniej, w piątek w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano działaczy zasłużonych dla orawskiej piłki nożnej. Gości przywitał prezes klubu Orawa Jabłonka Paweł Graca. Następnie prowadzący galę Michał Rutkowski przedstawił historię klubu, zaprezentował sylwetki jego prezesów, działaczy oraz zasłużonych piłkarzy.

W komentarzach prezentującego pojawiło się wiele ciekawostek, które przykuwały uwagę słuchających. Wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak na ręce prezesa Pawła Gracy przekazał z okazji jubileuszu klubu pamiątkowy dyplom.
W swoim krótkim wystąpieniu wójt gminy Antoni Karlak podziękował wszystkim, którzy tworzyli klub: działaczom, prezesom, piłkarzom, rodzicom, sponsorom i trenerom. Mówił, że samorząd zawsze stoi na straży rozwoju sportu i tworzy odpowiednią infrastrukturę i taka też została przygotowana w naszej gminie. Julian Stopka przypomniał okoliczności powstania stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa Orawa Jabłonka. Na scenie pojawił się również Bogdan Jazowski, były długoletni trener i działacz klubu wspominał początki działalności oraz ważne wydarzenia z historii drużyny. Nie zabrakło podziękowań ze strony przedstawicieli Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Nowosądeckiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Źródło: UG Jabłonka, oprac. r/ zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
komentarze
Maciej Jachymiak26.08.2021, 07:12
Niech żyje Boguś Jazowski !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl