25.08.2021, 18:17 | czytano: 1910

Trwają zapisy drużyn na Olimpiadę OSP w Kluszkowcach

Organizatorzy zapraszają druhny i druhów do udziału w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 11 i 12 września 2021 roku na terenie Ośrodka Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach.
Na atrakcyjność olimpiady wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła tych zawodów rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej umiejscowionej w górach wraz z otaczającą ją przepiękną scenerią górską oraz pobliskiego Jeziora Czorsztyńskiego. W zawodach co roku uczestniczy kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa.
- Nie przeprowadzamy wcześniejszych eliminacji, a na zawody może zgłosić się dowolna krajowa jednostka OSP – informują organizatorzy. - Startują 5-osobowe drużyny z podziałem na druhów, druhny lub drużyny mieszane. Jednostki OSP mogą zgłosić swoją drużynę do jednego wybranego przez siebie podziału lub od 1-2 drużyn w dowolnie wybranych przez siebie podziałach. Można także zgłosić drużynę lub drużyny częściowo składające się ze strażaków z danej jednostki OSP i strażaków z innych jednostek, również może to być np. reprezentacja miejscowości, gminy lub powiatu. Zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak warunkowo opcjonalnie dopuszczamy w każdej drużynie lub w drużynach zgłoszonych przez dane OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat.

Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia (każdego dnia inne) kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką naszych 2-dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.

Kontakt w sprawie zawodów i pobieranie druków rejestracyjnych: tokbike1@op.pl
Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do 09.09.2021 godz.20.00
Info: www.facebook.com/olimpiadastrazakowosp /
Organizatorzy Zawodów druhowie Dariusz i Zbigniew Tokarscy
Współorganizator: Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie

Organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl