27.08.2021, 12:49 | czytano: 1002

Robert Więckiewicz laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego

zdj. mat. prasowy
Robert Więckiewicz zdobył Diamentowy Klaps Filmowy, nagrodę festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane.
Zgodnie z tradycją, najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane wyróżnił artystę, który dostarcza fanom wielkiego ekranu wyjątkowych emocji. Przyznany po raz 11. Diamentowy Klaps Filmowy trafił do Roberta Więckiewicza.
„Bardzo sympatyczne wyróżnienie, bardzo się cieszę. Przede wszystkim podoba mi się idea festiwalu. Od morza, do gór, przez Mazury... Cała Polska animuje się filmowo. Ludzie podczas wakacyjnego wypoczynku oglądają filmy i to jest fantastyczne. Bardzo dziękuję za tę nagrodę. Mam nadzieję, że będę jeszcze robił kilka filmów, gdzie taki klaps, może nie diamentowy, też się pojawi” - powiedział Więckiewicz.

Fani kina i widzowie festiwalu BNP Parbias Kino Letnie Sopot-Zakopane złożyli aktorowi gratulacje w formie nagrań wideo. Można je obejrzeć tutaj.

Od ponad 30 lat Robert Więckiewicz zachwyca spektakularnymi kreacjami filmowymi, serialowymi i teatralnymi. Ma w swoim dorobku role komediowe - jako Cuma w „Vinci”, Julek w „Ciele” czy Adolf Hitler w „Ambassadzie”, dramatyczne (prokurator Tomala w filmie „Dom zły”, Alfred w „Wymyku”, Roman Rożek w „Różyczce” czy Ksiądz Trybus w „Klerze”), jak i filmach biograficznych - Leopold Socha w filmie „W ciemności”, czy tytułowy bohater w filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Jego role w „Odwróconych” i „Ślepnąc od świateł” już weszły do kanonu polskiego filmu w odcinkach. Jest laureatem pięciu Orłów, dwóch Złotych Lwów, Wiktora w kategorii aktor telewizyjny i wielu innych znaczących wyróżnień. Należy do Europejskiej Akademii Filmowej.

W poprzednich latach wyróżnienie otrzymali kolejno: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura i Magdalena Boczarska.

mat. pras., opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl