08.09.2021, 11:18 | czytano: 1471

Wakacje w bibliotece - podsumowanie (zdjęcia)

Noc w bibliotece. Fot. GBP w Waksmundzie
Podczas wakacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie oraz w jej filiach zorganizowana została inicjatywa pod hasłem „Wakacje z książką i nie tylko…”.
W jej ramach młodzi czytelnicy uczestniczyli w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez biblioteki. Przygodę z książką i nie tylko można było odnaleźć w Bibliotece Publicznej w Harklowej jak i w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się i na długo pozostanie w pamięci młodych uczestników „Noc w bibliotece”, która odbyła się zarówno w Harklowej jak i w Ostrowsku. Ponadto w tych bibliotekach zorganizowane zostało również : kino w bibliotece, warsztaty z aplikacji, dzień sportu, ognisko.
Natomiast w Bibliotece Publicznej w Pyzówce i w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku dzieci i młodzież wzięły udział w warsztatach plastycznych połączonych z czytaniem wybranej książki.

Również w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie dzieci uczestniczyły w zajęciach , wśród których nie mogło zabraknąć książki, kalamburów, gier ruchowych na świeżym powietrzu, ogniska. Dużo czasu spędziły wędrując „ z książką w plecaku”: do Ostrowska na lody, do Nowego Targu na lotnisko, w Gorce „na bacówkę”. Najwięcej emocji przyniosła dzieciom wyprawa nad „Przełom Białki” oraz na górę Wdżar w Kluszkowcach.

W wycieczce, której przewodnikiem był pan Julian Klamerus uczestniczyli również czytelnicy z Biblioteki Publicznej z Nowej Białej. Dużą atrakcją były też zajęcia muzyczne z panią Sylwią Bastą.

Piękne chwile spędzone na łonie natury, ogniska, gry i zabawy na świeżym powietrzu, na długo zostaną w pamięci. Całość zyskała uznanie nie tylko wśród dzieci i młodzieży , co potwierdzała wysoka ich frekwencja w każdym dniu zajęć.
Dziękujemy bardzo Gminie Nowy Targ za pokrycie kosztów transportu uczestników „Wakacji z książką i nie tylko…” na trasie Waksmund- Nowa Biała- Kluszkowce.
Wyrażamy wszystkim wdzięczność za pomoc i wspólnie spędzone chwile i serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek.

Źródło: GBP, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl