08.09.2021, 11:58 | czytano: 1496

Medale Mistrzostw Polski UKS Romer Rabka-Zdrój (zdjęcia)

zdj. Wiesław Perucki
W Krynkach gmina Brody odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie. Piotr Szal z UKS Romer został wicemistrzem Polski.
UKS Romer Rabka-Zdrój reprezentowało 3 zawodników podopiecznych trenera Wiesława Peruckiego - Ania Jajecznica, Piotr Szal oraz Wiktor Antosz. Trasa przebiegała w Rezerwacie Skałki, nad zalewem Brodzkim a słoneczna pogoda tylko zachęcała zawodników do szybkiego biegania.
Najlepszym wynikiem może pochwalić się Piotr Szal (U18), który przybiegł na metę zaraz po zwycięzcy biegu, co sprawiło, że został wicemistrzem Polski. Warto przypomnieć, że dla Piotrka jest to debiut na zawodach rangi mistrzowskiej a pokonał on trasę 3,2 km z przewyższeniem +/- 140 m.

- Świetnym wynikiem również na tym samym dystansie może się poszczycić nasz najbardziej utytułowany zawodnik Wiktor Antosz (U20), który po pechowym biegu w którym skręcił staw skokowy zajął ostatecznie 3 miejsce ocierając się o wicemistrzostwo Polski. Honoru klubu wśród kobiet broniła nasza jedyna młodziczka Ania Jajecznica (U16), która biegła na dystansie 1,5 km z przewyższeniem +/- 60 m. Cały bieg Ania trzymała się za plecami swojej przeciwniczki, która udanie odpierała próby ataku. Ostatecznie rywalka uplasowała się na 3 miejscu pozostawiając Ani mocne 4 miejsce. Nie ilość, lecz jakość naszego 4 osobowego teamu - ten czwarty to trener - pozwoliła na bardzo wysokie 5 miejsce w klasyfikacji klubów. Serdecznie gratulujemy tak znakomitego wyniku. Jednocześnie pragniemy podziękować naszym sponsorom Panu Danielowi Łapce(Łapka Sp. z o.o.) oraz Panu Tomaszowi Potaczkowi(Firma Remontowo-Budowlana „Okno-Świat”) za podarowane bluzy - komentuje Wiesław Perucki.

opr. s/ zdj. Wiesław Perucki
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl