17.09.2021, 09:30 | czytano: 2647

Ursus arctos w Pieninach. Kolejne ślady niedźwiedzia w górach

Ul zniszczony przez niedźwiedzia/ zdj. Piotr Chachuła PPN
Przed drapieżnikiem przestrzegają pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego.
"Na terenie Pienińskiego Parku Narodowego przebywa niedźwiedź. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o zakazie zbaczania z wyznaczonych szlaków turystycznych" - czytamy w komunikacie na profilu PPN na portalu społecznościowym.
To nie pierwsza tego rodzaju aktywność drapieżnika w Pieninach. Przykładowo dwa miesiące temu natrafiono na tropy niedźwiedzia. Przyrodnicy przypominają:"jeśli spotkasz niedźwiedzia zachowaj spokój i oddal się spokojnie w przeciwnym kierunku. W przypadku zaobserwowania niedźwiedzia lub jego tropów prosimy o przekazanie informacji do dyrekcji Parku".


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Gorol z gorc17.09.2021, 11:46
@Wojtek
Chciałbym Ci przypomnieć że na terenie parku to my ludzie jesteśmy gośćmi. A ostrzeżenia muszą być wydawane, gdyż bezmyślne zachowanie ludzi widać w każdym parku narodowym codziennie. I trzeba zostawić choć kawałek przestrzeni dla dzikiej zwierzyny. A Ty chyba jesteś poglądu że wszystko Ci się należy.
Wojtek17.09.2021, 10:29
Po co więc ludzkie niewolnictwo i niebezpieczeństwo,często i strach z powodu takiego zwierzęcia ? W jakiś sposób,w sposób oczywiście godny,trzeba się tego zwierzęcia pozbyć,tym bardziej,że przecież jest to niewielki teren i niebezpieczeństwo jest duże.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl