17.09.2021, 14:58 | czytano: 1978

Grażyna Jaskierska-Albrzykowska w nowotarskich Jatkach (zdjęcia)

zdj. Galeria BWA Jatki
NOWY TARG. Po rocznej przerwie Galeria Jatki wróciła z projektem - "Mam Wam coś do powiedzenia". Bohaterką spotkania pt." Relacje" była prof. Grażyna Jaskierska - Albrzykowska, autorka wystawy prezentowanej właśnie w galerii.
Prezentacja multimedialna dzieł rzeźbiarskich była prowadzona w formie kroniki wydarzeń z rozmaitych doświadczeń twórczych artystki.
"Na zakończenie wystawy autorka mówiła o tym, jak - a właściwie - dlaczego powstaje dzieło sztuki, co inspiruje, co motywuje i prowokuje do zabrania głosu w ważnych sprawach, nie tylko dla artysty. Mówiła o uważności, obserwacji i relacjach, sprawach i działaniach, które nie tylko sztuki dotyczą, ale życia - po prostu" - podsumowuje Galeria BWA Jatki.

W katalogu z 2015 autorka wystawy pisze: "/.../ Miejsce mojego urodzenia, Nowy Targ (Podhale) dostarczyło mi wiele inspiracji do pracy artystycznej; miejsce mojego zamieszkania, miasto Wrocław (Dolny Śląsk), które ze względu na swoją złożoną przeszłość przepełnione jest nałożonymi na siebie, różnorodnymi narracjami, wytyczyło obszar moich poszukiwań i działań plastycznych.
To moje permanentne poruszanie się pomiędzy i w obrębie tych dwóch miast: Nowy Targ - Wrocław, Wrocław - Nowy Targ jest jak wahadło wyjeżdżania i powracania, bo w każdym z tych miast są setki powodów do przebywania właśnie tam." /.../
Z katalogu "Grażyna Jaskierska - Albrzykowska - rzeźba " wydanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

opr. s/ zdj. Galeria Jatki
Może Cię zainteresować
komentarze
Maria20.09.2021, 09:57
Nie rozumiem takiej sztuki. Wolę kwietną damę.
Pfajzer18.09.2021, 16:35
Szkoda że Ci goście nie mieli takich masek żeby zasłoniły im też oczy ! :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl