24.09.2021, 23:51 | czytano: 2166

Kościelisko tętni rytmem (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
KOŚCIELISKO. Rozpoczęła się kolejna, czwarta edycja Music Trail Festival. W piątkowy wieczór na scenie Domu Ludowego wystąpili: Lua Preta, Sutari i Fisz Emade.
- Czwarta edycja Music Trail Festival - po rocznej przerwie - jest wyjątkowa - zapewnia w imieniu organizatorów Daniel Wahl. - Gościmy niesamowitych wykonawców. Przez trzy dni wystąpi ośmiu artystów. Udało się nam zaprosić wyjątkowe postacie. Pierwszej edycji festiwalu przyświecało hasło "Na szlaku", potem postanowiliśmy je poszerzyć o słowo "kultura". Ta edycja łączy te wszystkie wartości i wzbogacona jest o kolejne. To przestrzeń trochę dla eksperymentu, ale i dialogu, Muzycy czerpią z muzyki folkowej z różnych zakątków, ale wychodzą poza tę konwencję i budują nowe wartości - dodaje.
W piątek odbył się koncert Lua Preta, Sutari i Fisz Emade. W sobotę na scenie pojawią się: TRANSatlantyk, Maniucha i Ksawery oraz Tęskno - a w niedzielę Ania Byrcyn, i Sorry Boys. Zespół Sorry Boys wystąpi z Apolonią Nowak, polską artystką ludową z regionu kurpiowskiego, śpiewaczką i wycinankarką.

Koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00.

s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl