10.10.2021, 11:03 | czytano: 2528

Adam Czerwiński zwycięzcą "Dychy" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
Dystans 10 kilometrów mieli do pokonania uczestnicy premierowej edycji biegu Dycha Pod Krokwią. Rywalizacja przeprowadzona została na terenie oświetlonych tras należących do Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Na starcie stanęło 116 zawodników. Bieg ukończyło 112.
Jako pierwszy trasę pokonał Adam Czerwiński z Wieliczki. Drugi był Patryk Marmon (AZS AWF KRAKÓW MASTERS) z Nawojowej, a trzeci Tomasz Wójcik (Aktywna Pszczyna) z miejscowości Rudze. Najlepsza z kobiet - Ukrainka Valentyna Veretska była na mecie 10. Katarzyna Frączysta z Kościeliska - 19.
Organizacji biegu podjęło się Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej "Flow" przy partnerskim udziale COS-OPO w Zakopanem oraz współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Start 10-kilometrowej próby nastąpił po rozgrzewce, którą prowadziła olimpijka Joanna Jóźwik. Wieczorem z tartanowej nawierzchni stadionu lekkoatletycznego biegacze ruszyli na ścieżki tras biegowych, przeplatane odcinkami szutrowo-kamienistymi. Pokonując oświetlone pętle długości ok. 3,3 km każda, przebiegali obok kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew. Miejscem finiszu był stadion lekkoatletyczny.