13.10.2021, 18:38 | czytano: 1071

"Przyjaźń łączy - wspólnie dla zwierząt" - akcja charytatywna wspierająca psy ratownicze GOPR

Psi ratownik podczas szkolenia/ zdj. Łobzowska Studio
W tym miesiącu ruszyła VII edycja akcji charytatywnej "Przyjaźń łączy - wspólnie dla zwierząt". W tym roku mija pięć lat odkąd mamy możliwość wspierania psów ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratujących ludzkie zdrowie i życie już od prawie pięciu dekad.
Głównym celem akcji "Przyjaźń łączy - wspólnie dla zwierząt” jest zebranie funduszy niezbędnych na edukację psich ratowników GOPR, wspierających akcje goprowców już od ponad 45 lat, na potrzebny sprzęt, a także na włączanie kolejnych czworonogów w szeregi GOPR. Stałe i wszechstronne szkolenie psów ratowniczych jest niezwykle istotne, ponieważ niosą one pomoc poszkodowanym lub zaginionym w różnych terenach, często w bardzo trudnych i wymagających warunkach – w lesie, na lawiniskach czy stromych górskich stokach. Jeden psi ratownik potrafi wykonać, na terenach po-lawinowych, pracę nawet 5-6 ratowników i jest w stanie odnaleźć i uratować życie człowieka przysypanego kilkoma metrami warstwy śniegu. Dobrze wyszkolony pies ratowniczy zwiększa szansę odnalezienia zaginionego w górach nawet o 70%. Aż 90% akcji poszukiwawczych z udziałem psów ratowniczych kończy się odnalezieniem poszkodowanego.

- Ta akcja, to dla nas ogromne wsparcie, pozwalające zapewnić naszym psom ratowniczym dostęp do niezbędnych szkoleń i profesjonalnego wyposażenia, a także umożliwiające nam dbanie o ich dobrą kondycję i zdrowie również na co dzień, także w przypadku nieprzewidzianych kontuzji. Dzięki temu psy GOPR są zawsze odpowiednio przygotowane, aby ratować ludzkie zdrowie i życie i to bez względu na warunki jakie zastaniemy na miejscu zdarzenia - mówi Patryk Czermak, przewodniczący Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR. - Dzięki osobom, które wsparły akcję zwiększyliśmy w ciągu ostatnich czterech lat liczbę psów z 14 do 25. Podczas zeszłorocznej akcji na potrzeby naszych psich ratowników udało się zebrać aż 120 tys. złotych - 100 tysięcy ze sprzedaży bransoletek, a 20 tysięcy zł zł dodatkowo przekazało Maxi Zoo. Dziękuję wszystkim, którzy już zdecydowali się nas wesprzeć i którzy mają zamiar zrobić to w tym roku. Z całego serca dziękujemy! - dodaje Czermak.


Formą wsparcia akcji jest kupno w sklepie stacjonarnym lub na stronie maxizoo.pl, bransoletki, a dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany Fundacji GOPR. Akcja potrwa do końca roku lub do wyczerpania zapasu bransoletek.

Więcej informacji na temat tegorocznej oraz poprzednich akcji dostępnych jest na stronie Maxizoo.pl.

mat. pras., opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl