18.10.2021, 18:26 | czytano: 2183

Samorządowcy z Małopolski spotkali się w Zakliczynie

zdj. UMWM
W Zakliczynie odbyła się konferencja Związku Samorządów Polskich, podczas której rozmawiano m.in. o możliwościach związanych z Polskim Ładem, kulturze i oświacie. W spotkaniu uczestniczyli wicemarszałek Małopolski Józef Gawron i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch. Nie zabrakło samorządowców z Podhala.
Zorganizowana przez ZSP konferencja była okazją do szukiwania najlepszych rozwiązań dla lokalnych samorządów i dyskusji o możliwościach płynących z Polskiego Ładu.
- Samorządowcy zwracają się do nas z różnymi sprawami. Staramy się uważnie wsłuchiwać w ich głosy i wspierać w poszukiwaniu rozwiązań, które będą najlepsze dla mieszkańców. Dzisiaj rozmawialiśmy przede wszystkim o zaplanowanych inwestycjach i o związanych z nimi wyzwaniach, jakie stoją przed małopolskimi powiatami i gminami - mówi wicemarszałek Józef Gawron.


Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch podkreślił, że dużym problemem dla samorządowców jest w tym momencie zbudowanie finansowania i zapewnienie udziału własnego dla realizacji inwestycji. Jego zdaniem, te trudności są związane z ogromem zadań przekazanych do realizacji i coraz szczuplejszymi możliwościami samorządów. – Do tego dochodzą problemy wynikające z rynku, czyli ograniczona m.in. liczba wykonawców - dodał Wojciech Skruch.

Związek Samorządów Polskich jest stowarzyszeniem zrzeszającym blisko 200 samorządów z całej Polski, działających na różnym szczeblu: małych gmin, dużych miast, a także powiatów i sejmików wojewódzkich. Do jej zadań należy reprezentowanie interesów samorządów, przedstawianie wspólnych postulatów stronie rządowej.

Biuro Prasowe UMWM, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
ocenka z Krakowa18.10.2021, 18:54
następna bojówka PiS w samorządach
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl