18.10.2021, 19:32 | czytano: 3073

Strażacka pielgrzymka do Łagiewnik (zdjęcia)

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
W niedzielę odbyła się XX Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tegoroczna pielgrzymka była połączona z wojewódzkimi obchodami Jubileuszu 100-lecia Działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.
- Strażak jest synonimem i gwarantem bezpieczeństwa. To wyjątkowa służba, prawdziwe życiowe powołanie. Strażacy bronią nas przed wielką wodą, ogniem, ratują ofiary wypadków. Także w czasie pandemii koronawirusa, która doświadczyła nas wszystkich tak bardzo, okazali się po prostu niezastąpieni. Dziękuję za Wasz profesjonalizm, odwagę i poświęcenie. Życzę, abyście z każdej akcji wracali bezpiecznie - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Małopolscy strażacy przybyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by podziękować za opiekę oraz prosić o potrzebne łaski za wstawiennictwem świętych patronów: św. Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny, św. Jana Kantego i św. Floriana.


Uroczystości rozpoczęły się przeglądem pododdziałów, którego dokonał prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Edward Siarka. Następnie w Sanktuarium została odprawiona msza święta, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Janusz Mastalski.

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone pamiątkowe odznaczenia i medale.


UMWM, s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl