20.10.2021, 14:32 | czytano: 2042

Egzamin jeździecki i Hubertus (zdjęcia)

zdj. Klub Jeździecki Czarny Dunajec
CZARNY DUNAJEC. W Klubie Jeździeckim przeprowadzony został kolejny egzamin na odznaki jeździeckie PZJ. Jest to sprawdzian umiejętności jeźdźców, którzy mają się zaprezentować na czworoboku, podczas skoków oraz wykazać wiedzę teoretyczną.
Egzamin tego rodzaju może przeprowadzić tylko ośrodek certyfikowany przez Polski Związek Jeździezdziecki, których jest niewiele w Małopolsce. Taki certyfikat otrzymał Klub Jeździecki Czarny Dunajec, w którym za poziom wyszkolenia odpowiada instruktor sportu, sędzia ujeżdżenia i WKKW, a także czynna zawodniczka Wioleta Hajnos.
Poziom wyszkolenia okazał się wysoki na egzaminie i prawie wszystkim udało się zdobyć wymarzony stopień odznaki.

Potem odbyły się zawody Hubertusowe, w których brali udział klubowicze, a także dwie zawodniczki z opolszczyzny. W pierwszym konkursie dla średniozaawansowanych w konkursie skoków przez przeszkody 70 cm z jockerem zwyciężyła Anielka Węgłowska na Enelu, na kolejnych stopniach podium były zawodniczki, które dosiadały zasłużonej klaczy Jany - Justynka Popiołek oraz Ania Harbut.

Dla zaawansowanych odbył się konkurs derby, w którym trzeba było zmierzyć się zarówno z przeszkodami parkurowych jak i krosowymi (stałymi). I tu bezkonkurencyjna okazała się Jagna Bryniarska i Sencha, Na drugim miejscu uplasowała się najmłodsza zawodniczka czarnodunajeckiego klubu - Madzia Zaręba na Kingu. Drugie miejsce zajęła Julka Mazanek i Winerin.

- Wszyscy zawodnicy w tym konkursie (13 par) pokazali równa i pewna jazdę konkurs był wymagający i wymagał pewnej a także dokładnej jazdy - komentują trenerzy.

opr.s/ zdj. Klub Jeździecki Czarny Dunajec
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Bigos20.10.2021, 18:17
Same dziewczyny!!!!!. Gdzie te chlopy?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl