24.10.2021, 11:33 | czytano: 1402

Opowieści o górach, czyli "Górale z innej góry" w Kościelisku (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
KOŚCIELISKO. W zorganizowanym w Domu Ludowym spotkaniu ph. "Górale z innej góry" wzięli udział - Paweł Zalejski, Szymon Styrczula-Maśniak oraz Marcin Kin. Opowieściami, zdjęciami i filmami malowali obraz najwyższych gór świata, terenów odległych, niedostępnych i niezwykle pięknych.
Zajmujący się fotografią Paweł Zalejski opowiadał o swojej ostatniej wyprawie w Karakorum, pokazał zapowiedź swojego premierowego filmu dokumentalnego o tragarzach.
Prelegentem był także inny fotograf Marcin Kin. O swoich przygodach i wyprawach opowiadał narciarz wysokogórski - Szymon Styrczula-Maśniak, który wspólną wyprawę odbył z Jakubem Hornowskim, ratownikiem medycznym i ratownikiem zawodowym Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przewodnikiem tatrzańskim.

Była mowa o narciarskiej wyprawie ekipy Freeride Academy "w poszukiwaniu śniegu, przygody, koni i koniaku", opowieść o podróży do centralnej Azji, do Kirgistanu zwanego "Szwajcarią Centralnej Azji", który w 94% pokryty jest górami.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
Karolina28.05.2022, 09:28
Największy gbór jakiego poznałam. Podjadał wszystkie rozumy. Myśli, że jest nie omylny i może sobie pozwolić na wszystko, a w rzeczywistości jest zagubionym chłopcem, który nie wie nic. Fotografie, które robi ten Pan są średnio zadowalające, a podejrzewam, że za jego sukcesem stoi nie jedna osoba po której po prostu przeszedł.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl