12.11.2021, 15:03 | czytano: 2141

XI Memoriał w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego w Jabłonce (zdjęcia)

11 listopada w Jabłonce odbył się XI Memoriał Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego na hali przy Szkole Podstawowej nr. 1 im. Adam Mickiewicza w Jabłonce.
Na wstępie odśpiewano hymn narodowy, następnie uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły Ewa Machaj, która to wspomniała zasłużonych nauczycieli, dla których organizowany jest Memoriał: śp. Marka Madeję, z którym współpracowała, śp. Zdzisława Galika, który uczył matematyki oraz śp. Józefa Machaja, nauczyciela WF.
Kolejnym gościem był Prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej Zbigniew Podolski, który bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat rozwoju piłki ręcznej ma Orawie, sukcesów młodych szczypiornistów oraz o współpracy pomiędzy dyrekcją SP nr 1, a klubem TSR Orawa. W imieniu rodzin zmarłych Nauczycieli głos zabrał Jacenty Galik.

Po oficjalnym rozpoczęciu rozpoczął się turniej piłki ręcznej w kategorii młodzika. Nastąpiła pewna zmiana, bowiem zespół Stal Mielec nie dotarł - z powodu kwarantanny części zawodników. Tak więc okazję do gry dostali uczniowie, którzy w 2018 roku z trenerem Jakubem Janczym dotarli do finału rozgrywek szkół podstawowych w piłce ręcznej występując w memoriale poza turniejem.

Do walki przystąpiły zespoły: UKS TSR Orawa, KUSY Kraków, SPR Pogoń 1945 Zabrze, Kadra Małopolski oraz ZS Jabłonka (PK).

Mecze rozgrywane były systemem 2 x 15 minut „każdy z każdym”. Spotkania były bardzo wyrównane, dostarczyły sporemu gronu kibiców dużo przyjemności. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Chłopcy włożyli w ten turniej sporo „serca”. Byłoby jeszcze więcej grania gdyby przyjechały zespoły ze Słowacji - niestety z powodu pandemii musiały odwołać swój udział.

Wyniki spotkań:
UKS TSR ORAWA - KUSY KRAKÓW 16 : 14
SPR POGOŃ 1945 ZABRZE - KADRA MAŁOPOLSKI 11 : 19
ZS JABŁONKA - KUSY KRAKÓW 17 : 12
UKS TSR ORAWA - SPR POGOŃ 1945 ZABRZE 18 : 13
ZS JABŁONKA - KADRA MAŁOPOLSKI 14 : 19
KUSY KRAKÓW - SPR POGOŃ 1945 ZABRZE 23 : 12
KADRA MAŁOPOLSKI - UKS TSR ORAWA 25 : 19
SPR POGOŃ 1945 ZABRZE - ZS JABŁONKA 13 : 20
KADRA MAŁOPOLSKI - KUSY KRAKÓW 19 : 17
UKS TSR ORAWA - ZS JABŁONKA 14 : 14

Turniej zakończył się zwycięstwem Kadry Małopolski. Warto tutaj wspomnieć, że w gronie Kadry występuje dwóch miejscowych zawodników: Szymon Wójt oraz Janusz Woszczek, a na konsultacje został powołany Piotr Kryska. Kolejne miejsca zajęły: TSR Orawa, KUSY Kraków, SPR Pogoń 1945 Zabrze.

Bardzo istotne dla zawodników są wyróżnienia indywidualne, i tak:
najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn:
- SPR POGOŃ 1945 ZABRZE – MATEUSZ WÓJTOWICZ
- ZS JABŁONKA – MATEUSZ KORBEL
- UKS TSR ORAWA – MIŁOSZ GALIK
- KUSY KRAKÓW – PIOTR SZPAKOWSKI
- KADRA MAŁOPOLSKI – JAKUB KUPIEC

najlepszy bramkarz turnieju:
- KUSY KRAKÓW – Mastalerz Daniel
najwięcej strzelonych bramek w turnieju „król strzelców”:
- UKS TSR ORAWA – Wójt Szymon

najlepszy zawodnik turnieju MVP :
- KADRA MAŁOPOLSKI – Kalata Jakub

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom, życzą sporo sukcesów i dziękują za wspaniały spektakl. - Pamiętajcie „aby osiągnąć sukces, najpierw musisz zakochać się w ciężkiej pracy” - dodają.

Uroczystego wręczenia medali i statuetek oraz nagród rzeczowych dokonał włodarz gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz przedstawiciel rodzin zmarłych profesorów Michał Madeja.

Na zakończenie szczególne słowa podziękowania należą się OSP Jabłonka za obsługę medyczną, a także rodzicom i organizatorom. „Dziękuję kochani rodzice i organizatorzy za przygotowanie i obsługę turnieju, jesteśmy wzorem dla innych co do organizacji takich imprez, no i oczywiście za wspaniałą atmosferę na meczach. Jesteście wielcy” - powiedział trener Michał Wójt.

mat. prasowe
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl