14.11.2021, 15:08 | czytano: 1989

"Dajcie Nam Wygrać" i "Dziadki" - zwycięzcami XIII Memoriału Grzegorza Wesołowskiego (zdjęcia)

zdj. Jakub Wojtyczek
JABŁONKA. W tegorocznej edycji Memoriału Grzegorza Wesołowskiego w piłce siatkowej wzięło udział niemal 300 zawodników. Turniej rozgrywany był w tym samym czasie na czterech halach sportowych - w Jabłonce, Piekielniku, Załucznem oraz Czarnym Dunajcu.
Dzień rozpoczął się tradycyjnie od mszy św. o godzinie 7.00 w kościele pw. Św. Jakuba w Piekielniku w intencji ś. p. Grzegorza Wesołowskiego.
Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach – kobiety OPEN oraz mężczyźni OPEN pod okiem sędziów z Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej w Krakowie.

Wśród kobiet zwyciężyły "Dajcie Nam Wygrać", przed "Tak Jest Kraków" i "Szarotkami". W kategorii mężczyzn najlepsza była drużyna "Dziadków" z Suchej Beskidzkiej, drugie miejsce zajęli zawodnicy "Projekt X" a trzecie - "Volley Dąbrowa Górnicza".

MVP w kat. kobiety OPEN – Justyna Frączek z drużyny Dajcie Nam Wygrać – nagrody ufundowane przez sponsorów: firmę WOJAS oraz Browar Projekt Bunkier.

MVP w kat. mężczyźni OPEN – Mateusz Mamcarczyk z drużyny Dziadki Sucha Beskidzka – nagrody ufundowane przez sponsorów: firmę WIR Computers oraz Browar Projekt Bunkier.
- Zabezpieczeniem medycznym zajęła się MALTA – Służba Medyczna Oddział Sucha Beskidzka – turniej odbył się bez jakiejkolwiek kontuzji. Wydarzenie obsługiwane było przez ponad 20 wolontariuszy - komentuje w imieniu organizatorów Kamil Bodzioch.

Memoriał to nie tylko turniej siatkarski. Zorganizowana została także akcja zbiórki krwi, która odbywała się w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej. - 35 osób oddało w sumie 16 litrów krwi, co jest kolejnym ogromnym sukcesem całej organizacji. Aktualnie trwa podsumowanie kolejnej akcji towarzyszącej Memoriałowi, tj. Akcji "Misie Ratownisie pomagają...", gdzie w tym roku zbierane były wszelkiego rodzaju gry, puzzle itd. dla najbardziej ubogich rodzin z dziećmi w regionie. Dysponowane będą przez Ośrodki Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej, Jabłonce oraz Czarnym Dunajcu. Już na chwilę obecną wiemy, że będzie to kolejna rekordowa zbiórka. Po zwiezieniu wszystkich rzeczy ze szkół podstawowych, posegregowaniu udostępnimy szczegółowe informacje na ten temat - dodaje Kamil Bodzioch.

s/ zdj. Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl