02.12.2021, 12:30 | czytano: 1049

Debata o bezpieczeństwie w Krośnicy. Więcej policji, nowy chodnik i dalsze starania o fotoradar

Fot. UG Krościenko
Debata na temat bezpieczeństwa pieszych przy drodze wojewódzkiej biegnącej przez Krośnicę została zorganizowana w Krościenku nad Dunajcem z udziałem policji i władz gminy.
Położenie Krośnicy sprawia bowiem, że samochody wjeżdżające do wioski od strony przełęczy Snozka nie zawsze wyhamowują prędkość, tymczasem to tuż na początku miejscowości są dwa przejścia dla pieszych, z których korzystają dzieci idące do szkoły.
Sprawa bezpieczeństwa była poruszana od lat. Już w 2019 roku interpelację do wójta Jana Dydy złożył były radny Józef Kacperek. Wójt interweniował u Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i otrzymał informację, że lokalizacja została włączona do prowadzonego w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD.

– Problem zgłaszali mieszkańcy, którzy boją się przechodzić przez przejścia dla pieszych, które są na terenie zabudowanym, to dlatego wójt gminy Krościenko nad Dunajcem stara się o umieszczenie tam radaru, aby poprawić bezpieczeństwo – wyjaśnia asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

To dlatego w Krościenku nad Dunajcem odbyła się na terenie ratusza debata dotycząca bezpieczeństwa. Wzięli w niej udział asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, st. asp. Dorota Kowalczyk z wydziału ruchu drogowego KPP w Nowym Targu oraz podinsp. Szymon Kowalczyk, zastępca komendanta komisariatu w Krościenku nad Dunajcem.

Konkluzją spotkania były wnioski zarówno po stronie policji, jak i urzędu gminy. Wójt gminy zapewnił, że nadal będzie starał się o postawienie w newralgicznym miejscu na terenie wioski radaru, aby bezpieczniej czuli się mieszkańcy. Podkreślił też, że ruszyła właśnie budowa chodnika. – To jest pierwszy etap budowy – wyjaśniał wójt Jan Dyda. Z kolei policja będzie prowadzić na tym odcinku wzmożone kontrole prędkości samochodów oraz dodatkowo – działania profilaktyczne. Będą też prowadzone spotkania z uczniami w szkole w Krośnicy na temat bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: UG Krościenko, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Smok02.12.2021, 16:35
ale serio, kiedy tam był jakiś wypadek ostatnio? był w ogóle?
radar to nie rozwiązanie02.12.2021, 12:45
Marszałek nic do działania - to jego droga
Widać, ze nikt nie był zapoznany co moze marszałek Kozłowski zrobić na swojej drodze w celach bezpieczeństwa - są programy z budżetu państwa i niektóre samorządy pozyskują srodki na wzrost bezpieczeństwa
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl