03.12.2021, 13:00 | czytano: 1309

Urząd Skarbowy namawia na bezpłatne szkolenia podatkowe online

arch. Podhale24
Krajowa Administracja Skarbowa województwa małopolskiego startuje ze szkoleniami online dla wszystkich swoich klientów. - Eksperci z urzędów skarbowych poruszać będą popularne tematy - zachęca Katarzyna Podkanowicz z nowotarskiego Urzędu Skarbowego.
6 grudnia rozpocznie się szkolenie "Boom na rynku nieruchomości. Jak rozliczyć zakup i sprzedaż nieruchomości". Trenerzy omówią sprzedaż nieruchomości nabytych przed upływem 5 lat oraz sprzedaż nieruchomości w ramach działalności gospodarczej.
- Powszechne szkolenia online to nowość. Dotychczas spotykaliśmy się z naszymi klientami bezpośrednio, co wymagało obecności na sali szkoleniowej. Teraz będzie można uczestniczyć w ciekawych zajęciach z kubkiem herbaty w dłoni, z pracy lub z domu - zaprasza Bożena Drabik, dyrektor IAS w Krakowie i dodaje: - Nie chcemy przez pandemię tracić kontaktu z naszymi klientami. Wiemy, że mają wiele pytań o stosowanie prawa podatkowego w praktyce. Odpowiemy na nie w trakcie spotkań online.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Aby dołączyć do spotkania, wystarczy kliknąć w link szkolenia i o określonej porze zasiąść przed komputerem lub połączyć się poprzez smartfon.

Spotkania mają formę webinariów na MS Teams, a linki do nich będziemy zamieszczać na bieżąco na stronach www Izby Administracji Skarbowej w Krakowie i małopolskich urzędów skarbowych. Uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań na czacie oraz bezpośrednio, po zakończeniu szkolenia.

Pierwsze będą szkolenia z opodatkowania transakcji na rynku nieruchomości. Na kolejnych - uczestnicy dowiedzą się, np.: jak korzystać z komunikacji "e-urząd", jak zostać pełnomocnikiem, jaki obowiązuje podatek przy wynajmie pokoi w agroturystyce, co zmieniło się w VAT, jak rozliczać przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej, opodatkowanie sprzedaży płodów rolnych,

Szczegóły n a stronie internetowej www.malopolskie.kas.gov.pl.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl