06.12.2021, 11:01 | czytano: 2119

Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Nowego Targu (zdjęcia)

Ponad 180 zawodników stanęło do rywalizacji o Puchar Burmistrza Nowego Targu, podczas zawodów pływackich, które wczoraj odbyły się na miejskiej pływalni.
- Widać coraz wyraźniej różnice pomiędzy zawodnikami indywidualnymi, a tymi trenującymi w klubach pływackich - mówi Bartosz Ścisłowicz, kierownik basenu w Nowym Targu. - Zawody przebiegły sprawnie, choć szkoda, że ze względów pandemicznych musieliśmy zrezygnować z pucharowej formuły znanej z poprzednich edycji. Dawniej rywalizacja podzielona byłą na kilka etapów, które kończyły się finałowymi zawodami w grudniu. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach wrócimy do tej koncepcji - dodaje.
Do rywalizacji przystąpili zawodnicy reprezentujący siedem klubów pływackich oraz zawodnicy niezrzeszeni. Nowy Targ reprezentowany był przez Uczniowski Klub Sportowy Delfin oraz Nur z Gór. Z Naprawy klub ArtSwim, z Bochni KS H2O, z Nowego Sączą MKS STP, z Myślenic MSP Aquarius oraz w Krakowa TS Wisła.

W klasyfikacji klubowej z dorobkiem 51 medali najlepszy okazał się klub STP Nowy Sącz. Na drugim miejscu znalazł się miejscowy Uczniowski Klub Sportowy Delfin zdobywając 36 krążków. Na podium, zdobywając 10 medali znalazł się też Aquarius z Myślenic.

Drugi nowotarski klub Nur z Gór zajął w tej klasyfikacji 6 pozycję, ale był też najmniej licznie reprezentowany.

Pełne wyniki rywalizacji zobaczyć można na stronie www.swimart.pl

wo/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
komentarze
Czytelnik08.12.2021, 08:14
Cytuję: "Widać coraz wyraźniej różnice pomiędzy zawodnikami indywidualnymi, a tymi trenującymi w klubach pływackich". Takie zawody to nieporozumienie. Powinien być podział na kategorię klubów pływackich oraz zawodników nie zrzeszonych. Osoba bardzo dobrze pływająca amatorsko nie ma szans w starciu z członkami klubów, którzy trenują po kilka godzin dziennie. Po co więc startować w takich zawodach? Chyba, że zrezygnujemy z wręczania medali i każdy zawodnik dostanie po cukierku. Może organizatorzy wreszcie to zrozumieją?
misa07.12.2021, 14:00
@rodzic co chcesz. Burmistrzowie są zajęci. Pani Joanna doglądała Dyrektora czy ładnie ozdobił drzewa koło emceku
ciekawski07.12.2021, 08:36
super foty
Blokus06.12.2021, 16:56
Pora podziękować panu burmistrzowi w najbliższych zawodach o stołek burmistrza. Należy się też zastanowić nad potrzebą dalszego zatrudniania pani która tak o ten basen walczyła
spostrzegawczy06.12.2021, 14:10
~do rodzic
Zgadzam się z Tobą. Jakiego mamy burmistrza już wszyscy wiedzą.
rodzic06.12.2021, 13:10
Wręczenie pucharu burmistrza... bez burmistrza. Ma dwóch zastępców i armię urzędników. Olewka jak zwykle. Dać mu 30 tysięcy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl