13.12.2021, 09:02 | czytano: 5438

Wójt tłumaczył się wojewodzie, dlaczego mieszkańcy nie chcą się szczepić

Arch. Podhale24.pl
Marcin Ratułowski skomentował sprawę szczepień przeciw Covid-19 w Czarnym Dunajcu. Mieszkańcy gminy nie chcą się szczepić. W statystykach samorząd nadal zajmuje ostatnie miejsce.
Wójt Marcin Ratułowski rozmawiał na ten temat z wojewodą małopolskim, o czym poinformował na ostatniej sesji. - Jesteśmy gminą najmniej wyszczepiną w Polsce. Wojewoda pytał, czy mam remedium na takie zachowanie mieszkańców. Nasi mieszkańcy są przekonani, że w większości chorowali na Covid-19 i mają nabytą odporność - tłumaczył wójt. Mówił, że gmina starała się, aby zachęcać do szczepień.
- Każdy mieszkaniec, jak zechce, może zgłosić się do naszych ośrodków zdrowia i zaszczepić. Są w nich ogólnodostępne punkty szczepień, doskonale skomunikowane z każdą częścią gminy - mówił Marcin Ratułowski.

Punkty działają w Ratułowie, Piekielniku i Czarnym Dunajcu.

ag/
Może Cię zainteresować
komentarze
Stop segregacji ludzi16.12.2021, 22:17
Brawo Czarny Dunajec. Może ktoś porówna najbardziej zaszczepioną gminę z najmniej wszczepioną gminą.
Czy jest jakaś różnica, która przemawiałaby za tym aby się szczepić?
Czy w tej gminie jest drastyczny wzrost śmiertelności na tle innych gmin???
antycovidian16.12.2021, 03:38
@Pepe
Źle odczytałem Twoją ironię - wybacz.
Pepe15.12.2021, 21:42
@antycovidian
Zgadzam się z Tobą w wiadomym temacie, ale zachowujesz się jakbyś miał monopol na stwierdzanie pouczanie i zadawanie pytań. Nie jestestes jedynym słusznym głosem w obronie normalności i wolności na tym czacie. Tobie też powiem żyj i daj żyć innym. U Ciebie z myśleniem jest wszystko ok więc powinieneś to zrozumieć bez dodatkowych komentarzy. Pozdrawiam i dzięki że robisz tutaj dobrą robotę.
Pepe15.12.2021, 21:26
@Antycovidian
Spokojnie.. dajmy każdemu szanse na zrehabilitowania się mądra odpowiedzią. Ja na szczęście wiem poco i jak skonstruowałem pytanie. Więc zombków proszę we mnie nie wbijać :)
antycovidian15.12.2021, 20:43
@Pepe
""Proszę o deklarację szanownych antyszczepionkowców.: co zrobicie jak zachorujecie na covid i zaczniecie się dusić? Pójdziecie do szpitala się leczyć?" czy my jesteśmy zwolnieni z płacenia składek na służbę zdrowia ? To tak, jakbyś zabronił leczenia chorób płuc osobie, która przez kilkadziesiąt lat paliła papierosy, lub alkoholikowi leczenia wątroby, bo przecież nikt mu nie kazał pić wódki. To jeszcze zabroń kierowcom jeździć samochodami, bo powodują wypadki, robiąc z ofiar pacjentów szpitali, czy ich zabijając. Widzisz idiotyzm swojego pytania ?
Pepe15.12.2021, 20:02
Taka mi jeszcze przyszła na myśl jedna sprawa, a mianowicie..
Czy jeżeli się "zaszczepisz" to dajesz sobie pełne przyzwolenie do tego żeby zajmować łóżko w szpitalu w trakcie wiadomej choroby ?? I wszystko jest cacy bo masz kod QR i jestes lepszym obywatelem??...ja juz moge zajmować łóżko w szpitalu bo jestem zaszczepiony/ona nie to co ten niezaszczepieniec:) czy wy się słyszycie... !?Ludzie co z wami.. czy wyprali już Wam mózgi do reszty ?? Obrócili Nas przeciwko sobie taki był ich podstawowy zamiar !! Prosty banalny ale skuteczny bo ludzie zapomnieli jakie samemu myśli bez prowadzenia za rączkę. Przykre to strasznie jest. Pobudka ludzie.. szczpcie się lub też nie ale żyjcie i dajcie żyć innym
Pepe15.12.2021, 19:33
@Paul
A Twoi lekarze powinni spojrzeć w lustro, uderzyć się w pierś i przypomnieć sobie przysięgę Hipokratesa. A nie wskazywać palcem winę tam gdzie jej nie ma.
Przekre jest czytać takie głupie głupoty, że osoby nie mające ochoty uczestniczyć w tej farsie są odpowiedzialne za wszystkie krzywdy tego świata. Bo wsrod tych ludzi jest ogromna ilość ludzi dobrych inteligentnych pracowitych wspaniałomyślnych, ludzi każdej grupy zawodowej, społecznej. Ludzi którzy nie mawia Ci.. masz się niezaszczepic bo tak chce !!
Ludzi którzy nie obwiniają Cię za to że podjęłaś decyzję przyjąć preparat.. choć na logikę zostałaś nowa nosicielką tego grypopodobne go wirusa.. zgadza się czy nie ??
No więc do kur..nędzy wyłącznie ludzie te głupie telewizory i włączycie własne myślenie.. łączcie fakty i nie dajcie sobą manipulować.. bo byliśmy jesteśmy i będziemy takimi samymi ludźmi bez względu na wiarę pochodzenie czy sposób bycia.. dajmy sobie żyć nawzajem.. nie twórzmy podziałów !!
Pepe15.12.2021, 19:03
@Paul
"Proszę o deklarację szanownych antyszczepionkowców.: co zrobicie jak zachorujecie na covid i zaczniecie się dusić? Pójdziecie do szpitala się leczyć? Wszak i tam mogą Wam wszczepić "nanoostrza" czy też inne chipy. A może zostaniecie w domu i zgodnie z Waszym wyborem będziecie powoli umierali w domu trzymając się swoich poglądów na współczesną naukę i medycynę?"
A dlaczego wedlug Ciebie ważniejszy jest pacjent zaszczepiony który mimo to zachorował i się dusi, od niezaszczepionego który zachorował i się dusi?? Nie wiem czy chce znać odpowiedź na to pytanie bo czuję że poziom logicznego myślenie m że osiągnąć totalne dno.
Ale możesz również przemyśleć to i przyznać rację że niema żadnego sensu to co piszesz.
ciekawski15.12.2021, 11:23
@Paul
Przeczytaj ze zrozumieniem moje wcześniejsze wypowiedzi. Oczekuję, że odniesiesz się do przypisywania osób zaszczepionych do grupy osób niezaszczepionych. (co jest manipulacją) Wielokrotnie powoływałem się na tym forum nie na "jedna pani, drugiej pani" tylko na wypowiedzi naukowców - specjalistów w dziedzinach epidemiologii, wirusologii czy innych, których Ty z braku argumentów nie masz możliwości zakwestionowania. Taka sytuacja będzie trwała dotąd, dokąd rząd nie uzna covida za zwykłą chorobę sezonową, jak grypa i odetnie szpitale, niektóry personel medyczny od ekstra kasy za nie wiadomo co.
Paul15.12.2021, 09:19
@ciekawski
Ja? Zmanipulowany? Siejący zamęt? W d...e mam wszystkie telewizje i you tube wzięte razem i osobno. Dokładnie w tym samym miejscu mam teorie medyczne prezentowane przez osoby bez wykształcenia lekarskiego. To tak jakbyś mędrkował dając wskazówki piekarzowi jak ma piec chleb bo ..... zobaczyłeś na you tube.
Człowieku, ja tylko chcę żyć!!! A przez osoby głoszące takie farmazony jak Ty, nie mam możliwości być leczonym!!
Tak więc powodzenia i obyś nie był w takiej sytuacji jak ja.
Elo15.12.2021, 07:53
No i zgonów jakoś w Czarnym Dunajcu nie ma pozdro dla kumatych
J2314.12.2021, 17:12
Bardzo dobrze że pielęgniarki są obiektywne . Dobrze wiedzą co to keczupowanie.
Jak takie dobre te keczupy to dlaczego trzeba zmuszać ponoć o marca lekarzy i całą służbę zdrowia ?????
gość14.12.2021, 16:29
Popili wody z bakterią Coli i się uodpornili. Ale przykładu nie ma co brać
ciekawski14.12.2021, 15:30
@Paul
Jesteś kolejnym zmanipulowanym człowiekiem, który powiela propagandę rządową i sieje zamęt wśród ludzi. Jak chcesz coś więcej wiedzieć na temat tzw. osób nieszczepionych, to wpisz w youtube -

więc jak to jest z tymi zgonami wśród nieza$trzepionych ?

może to otworzy Ci oczy. Nie przypisuj nikomu chorób ani nimi nie strasz. Ode mnie masz deklarację jako osoby niezaszczepionej, która przechorowała C-19, jestem ozdrowieńcem, który dla Twojej wiadomości nie zajmował łóżka w szpitalu. Obecnie na oddziałach covidowych znaczną ilość łóżek zajmują osoby, które były w pełni zaszczepione. Ich też wywalisz ze szpitali ?
Paul14.12.2021, 12:54
Oczywiście każdy ma wolną wolę i prawo wyboru. Można szczepić się lub nie. I szkoda czasu na tłumaczenia jednym czy drugim kto ma rację. Każdy kto podejmuje jakąś decyzję musi się liczyć z konsekwencjami tej decyzji.
Zatem sprawdzam:
Proszę o deklarację szanownych antyszczepionkowców.: co zrobicie jak zachorujecie na covid i zaczniecie się dusić? Pójdziecie do szpitala się leczyć? Wszak i tam mogą Wam wszczepić "nanoostrza" czy też inne chipy. A może zostaniecie w domu i zgodnie z Waszym wyborem będziecie powoli umierali w domu trzymając się swoich poglądów na współczesną naukę i medycynę?

Czekam na deklarację. Ciekawe jak to wyjdzie statystycznie. Ja osobiście znam wielu przeciwników szczepień, którzy po pobycie w szpitalu tak jakoś zmienili w tym temacie zdanie.

Oczywiście zaraz zacznie się dyskusja o konstytucyjnie zapewnionym dostępie do służby zdrowia. Ble ble ble. Wszystko to nieprawda. Wygląda to tak, że dzięki Waszym decyzjom to ja mam ograniczony dostęp do służby zdrowia! Czekam na niezbędną do przeżycia operację, która nie może się odbyć, bo mój szpital został zamieniony w miejsce, w którym leczy się przeciwników szczepień. Powoli umiera moje ciało a moi rodacy tworzą dziwne teorie mające na celu usprawiedliwienie ich egoizmu. Może skończycie patrzeć na koniec swojego nosa i pomyślicie tak normalnie, po chrześcijańsku, że swoimi decyzjami zabijacie ludzi!!!!
z tąd13.12.2021, 23:12
Super Wójt.Tak trzymaj Panie Marcinie.Szpryce to się dodaje do szynki przed wędzeniem(się mylę?).
Piotr13.12.2021, 19:52
Idąc tokiem myślenia ,,specjalistów" w tej gminie po dwóch latach pandemii, powinno być najwięcej hospitalizowanych i zgonów ze wszystkich gmin w Polsce...
Leon z Lipnicy13.12.2021, 18:56
Bo w gminie Cz. Dunajec mieszkają mądrzy i oczytani ludzie i nie oglądają TVP
są odważni i nie bojażliwi nie słuchają ŚĆIEMY ministra choroby ,
Lipa13.12.2021, 16:10
Ludzie się nie szczypają, bo szczypawki niewiele dają. Choruje się tak samo, tylko jeszcze NOP-y można sobie zafundować i wziąć udział w światowym eksperymencie medycznym...
Zacznijcie wreszcie leczyć ludzi, a nie dawać paracetmol i czekać, aż się pogorszy.
LUZAK13.12.2021, 15:37
Jeśli nie szczepienia to chociaz niech testują mieszkańców gminy.
To,że ktos jest ozdrowieńcem to nie znaczy, że nie zaraża lub nie bedzie zarażonym
antycovidian13.12.2021, 14:04
Nic tylko się cieszyć. Mamy grupę reprezentatywną niezaszczepionych, teraz poszukać w Polsce gminy o podobnej ilości mieszkańców, zaszczepioną na poziomie 70 i więcej procent. Porównać wiekowo ilość NOP-ów, ZGONÓW a będziemy wiedzieć, kto ma rację. Domyślam się, że min. zdrowia zrobi wszystko, aby do takiego porównania nigdy nie doszło, bo mogłoby się okazać, że wszystkie te szczepionki wraz z uzupełniającymi nadają się "psu na budę".
Warto posłuchać!!!!!!13.12.2021, 13:15
Jeśli te nano-ostrza zostaną wstrzyknięte w mięsień, rozchodzą się po układzie krwionośnym powoli, miesiącami, tnąc tkankę nabłonkową, powodując z czasem krwawienia z mikronaczyń, w końcu z żył oraz wewnętrzne wylewy i zatory, a następnie śmierć.

Jeśli igła trafi w żyłę, wówczas ofiara umiera szybciej, albo doznaje trwałego uszkodzenia organizmu, z reguły natychmiast lub w niedługim czasie po aplikacji preparatu, ponieważ nano-ostrza przemieszczają się wraz z rwącym nurtem krwi przez żyły i aorty siekąc je na strzępy, niczym mikroskopijne skalpele. Im szybszy obieg krwi, np. u sportowców, tym szybciej następuje tragiczna śmierć ofiary literalne zaszlachtowanej od wewnątrz. To rosyjska ruletka ? mówi naukowiec.
Nawet jeśli ofiara nie umrze natychmiast, jej naczynia krwionośne są podrzynane od wewnątrz kawałek po kawałku. Wodorotlenek grafenu uszkadza serce, stąd te wszystkie zawały, wylewy krwi do mózgu.
gorol13.12.2021, 13:02
Panie wójcie pakt z diabłem Pan podpisał
taka prawda13.12.2021, 12:33
Ale jaja - wójt ma odpowiadać za szczepienia......Pracodawcy mają weryfikować szczepienia w zakładach pracy....A rząd dał sobie podwyżki o 60% od sierpnia. Taką mamy władzę w kraju.
antycovidian13.12.2021, 11:33
Całym sercem jestem za mieszkańcami tej gminy i popieram Wasze decyzje. Oby więcej takich uświadomionych ludzi, którzy nie zgadzają się by na nich przeprowadzano eksperyment medyczny, bo nikt nie wie, czym on może się za kilka lat zakończyć.
Lokaj13.12.2021, 11:31
A co to znaczy tlumaczy. Przeciez wojewoda go nie wybieral tylko ludzie. Nie.ma zmuszania do szczepien , co te szczepiwnia daja ...nic..za chwile 3, 4 5 dawka i po.co , po to zeby worowadzac do organizu metale ciezkie np jak olow, chrom, tlenek grafenu ktory ma ponoc wlasciwosci przyciagajace metale a w odowoedniej strukturze jest tak ostry ze może powodowac uszkodzenia naczyn krwionowsnych, komórek i jest bardzi wytrzymaly wiec bedzie siedziec w organizmie ludzkim . Wystarczy poczytac prace doktorskie dostepne w necie
Dunajcanka13.12.2021, 11:27
Szkoda tylko że pielelęgniarki w dunajeckim ośrodku zdrowia zamiast namawiać do szczepień mówią nie namawiam ani nie odmawiam to jest podejście do sprawy jak za komuny . Pani L powinna zmienić podejście do pacjentów bo zachowuje się jakby wszystkie rozumy zjadła . Nawet recepty się ciężko doprosić.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl