29.12.2021, 15:56 | czytano: 5144

Szaflary - kolejną miejscowością na Podhalu, w której pojawia się Polska Akcja Banerowa

zdj. nadesłane
"Dzisiaj, wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Niezależnych Lekarzy i Naukowców dajemy o sobie znać w Szaflarach. Pozdrawiamy Wójta Gminy Szaflary Pana Rafała Szkaradzińskiego, który apelował do mieszkańców, by podjęli słuszną decyzję i poddali się szczepieniu przeciwko COVID-19" - komentują przedstawiciele PAB.
Oto tekst otrzymany od Polskiej Akcji Banerowej:
"Jest to już kolejny baner z cytatem dr Eweliny Gierszewskiej, który mówi o tym, że warunkiem do przeprowadzenia eksperymentu medycznego na ludziach jest wyrażenie na niego świadomej zgody. Jak tłumaczy dr Ewelina Gierszewska:

"W Polsce trwa swoistego rodzaju eksperyment medyczny w postaci masowego wyszczepiania społeczeństwa przeciw Covid-19.

Preparaty inżynierii genetycznej nazywane "szczepionkami przeciw COVID-19" zostały dopuszczane do obrotu w warunkowej procedurze, sytuacjach alarmowych, {EU (Emergency Use)} i na określony czas. Prowadzona jest nadal ocena ich jakości, bezpieczeństwa i skuteczności.

Ostateczny raport z randomizowanego badania z podwójnie ślepa próbą w celu potwierdzenia skuteczności i bezpieczeństwa ma zostać złożony: dla preparatu firmy Pfizer - Comirnaty - w grudniu 2023, dla preparatu COVID-19 Vaccine Moderna - w grudniu 2022,dla preparatu Vaxzevria Astra Zeneca - w marcu 2024,dla preparatu firmy Johnsonn&Johnsonn - w grudniu 2023.

Jak informuje nas na swojej stronie Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego: "W praktyce warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu oznacza, że szczepionki pozostają cały czas w trzeciej fazie badań klinicznych oraz są dodatkowo badane i monitorowane."

Pomimo tego faktu, że badania kliniczne wciąż trwają, a skuteczność i bezpieczeństwo preparatów poznamy ostatecznie być może za kilka lat Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych twierdzi, że "warunkowe dopuszczenie tego typu produktu leczniczego nie oznacza, że nie zostały przeprowadzone badania jakości i skuteczności oraz bezpieczeństwa. nie jest tym samym eksperymentem medycznym podanie tak dopuszczonego do obrotu produktu leczniczego zgodnie z zarejestrowanymi wskazaniami do stosowania w celu zapobiegania chorobie COVID-19 wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2."

Dlaczego? Urząd wyjaśnia: "eksperyment leczniczy (medyczny)" oznacza konieczność spełnienia wymagań określonych w ustawie o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, w tym zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na rzecz uczestnika oraz osoby, której skutki eksperymentu mogą bezpośrednio dotknąć. Może być przeprowadzony wyłącznie po wyrażeniu pozytywnej opinii o projekcie przez niezależną komisję bioetyczną. Żadna z powyższych okoliczności nie zachodzi w przypadku prowadzenia szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień."

Zaskakuje nas takie stanowisko, ponieważ wiemy, że: eksperymentem medycznym/leczniczym jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej.

Jako lekarze uważamy, że w obliczu faktu trwających badań klinicznych tych warunkowo dopuszczonych do użytku preparatów, braku pełnej informacji na temat skuteczności, a zwłaszcza bezpieczeństwa stosowania tych preparatów inżynierii genetycznej po raz pierwszy w historii medycyny testowanych na ludziach i to na tak szeroką skalę, mamy do czynienia z ESKPERYMENTEM MEDYCZNYM, co gorsze bez wydania pozytywnej opinii niezależnej komisji bioetycznej, bez spełnienia wymagań określonych w ustawie, a przede wszystkim bez informowania o tym społeczeństwa czyli uczestników tego eksperymentu.

Jednym z fundamentalnych warunków przeprowadzenia eksperymentu medycznego jest wyrażenie na niego zgody przez potencjalnego uczestnika. Świadomej zgody.

A z czym mamy do czynienia na co dzień? Rządowi eksperci Rady Medycznej nagminnie informują, że preparaty inżynierii genetycznej nazywane przez nich szczepionkami są przebadane i bezpieczne, bagatelizując doniesienia, które płyną do nas z całego świata o poważnych niepożądanych odczynach poszczepiennych pod postacią zakrzepicy zatok żylnych mózgu, zakrzepicy żył trzewnych i zakrzepicy tętniczej, współistniejące z małopłytkowością, zespołu Guillain-Barrego, zapaleniach mięśnia sercowego i to u młodych osób w tym u dzieci oraz o zgonach, które pozostają w bezpośredniej koincydencji czasowej z przyjęciem preparatu.
Szczepionki są szczególnymi produktami leczniczymi ze względu na znacznie szersze wskazania do stosowania niż typowe leki, oraz zastosowanie u ludzi potencjalnie zdrowych. Zwiększa to wymagania dotyczące ich bezpieczeństwa oraz ze względu na unikalny, immunologiczny, niemożliwy do odwrócenia mechanizm działania. Przed dopuszczeniem do stosowania szczepionki zawsze były oceniane w wieloetapowych badaniach klinicznych, które trwały zwykle 6-10lat.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z redefinicją wielu zagadnień. Zmieniono definicję pandemii, odporności zbiorowej, szczepionki, dopuszczono do wielu odstępstw w tym do stosowania w produktach medycznych Genetycznie Modyfikowanych Organizmów, chociaż nie wiadomo, jaki wpływ mogą one mieć na ludzki organizm…

Novum w medycynie jest również fakt, że w obliczu epidemii lekarz unika kontaktu z chorym. Nadal mimo spadku zachorowań mamy do czynienia z teleporadami.

Być może to właśnie tu tkwi przyczyna tak wielu nadmiarowych zgonów oraz zbyt późnych interwencji leczniczych, które przyczyniły się też do zgonów osób z dodatnim wynikiem testu PCR?

Pozwalając na tak daleko idące odstępstwa w istocie ryzykujemy zdrowie społeczne - dlatego chcemy się temu przeciwstawić, ponieważ przyświeca nam nade wszystko zasada PRIMUM NON NOCERE - czyli PO PIERWSZE NIE SZKODZIĆ.

Uważamy, że w obliczu negowania przez struktury państwowe faktu, że Narodowy Program Szczepień jest de facto - w odczuciu wielu osób różnych profesji - eksperymentem medycznym prowadzonym na tak szeroką skalę, z pominięciem zasad jego prowadzenia konieczne jest zasięgnięcie opinii prawnej i pracy zespołu w ramach naszego stowarzyszenia celem osiągnięcia konsensusu między stanowiskiem lekarzy i prawników, a zaopatrywaniem urzędników."

Wychodząc naprzeciw rządowej i medialnej propagandzie w trosce o zdrowie i życie Polaków, postanowiliśmy wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Niezależnych Lekarzy i Naukowców wypracować rozwiązania, które dotrą do szerszego grona odbiorców. Chcemy przestrzec Państwa przed potencjalnymi niebezpieczeństwami eksperymentu medycznego, który obecnie przeprowadza się w Polsce i na świecie.

„W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym.”
George Orwell

Polska Akcja Banerowa sprzeciwia się lockdownom, przymusowi szczepień i segregacji sanitarnej. Zachęcamy Państwa do włączenia się wraz z nami w kampanię informacyjną, która jest przeprowadzana na terenie kraju. Całkowita kwota ze zrzutki zostanie przeznaczona na ten cel. Przyszłość zależy od Nas! (zbiórka prowadzona jest tutaj/.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ciekawy31.12.2021, 18:10
@Fu
Witaj w klubie. W Nowym Roku pomyślności a przede wszystkim powrotu do normalności.
Fu31.12.2021, 17:20
@ciekawy Macie tam dziś trochę takich, co się nie muszą przebierać. Miłej zabawy.
ciekawy31.12.2021, 15:00
@Fu
Jak dołączysz do tej krainy jako neandertalczyk, to możesz przechadzać się z dinozaurami. Wtedy to będzie miało sens.
Fu31.12.2021, 10:39
Promowanie tej akcji ma sens w krainie, w której wśród ludzi przechadzają się dinozaury.
antycovidian31.12.2021, 10:25
Polecam YouTube
PILNE! "Nie patrz W GÓRĘ" czyli o co chodzi DiCaprio i reszcie? Najgorsze dopiero przed nami w 2022?
Śmiechłem31.12.2021, 09:14
W sumie to od początku gadali że jak się zaszczepisz to lżej chorobę przejedziesz.
Ciemnota co nie chce się szczepić i mówię tu o dorosłych co dzieci mają lub ich nawet nie będą mieć. Robicie to dla swoich dzieci lub bliskich. A jak wam się nie podoba to za służbę zdrowia powinniście płacić z własnej kieszeni.
/.../
Ciemnota grzecznie nie rozumie ;)
Miłego dzionka
Wicher30.12.2021, 20:18
Kto nie chce prawdy jego wybór, niech się szczepi ale jak zachoruje a tak się dzieje bardzo często po szczepieniu powinien za leczenie zapłacić z prywatnej kieszeni!!!
szuser30.12.2021, 18:24
do Bacioka

Szkoda twojego czasu na przekonywanie. Na ciemnotę ludzką nie ma lekarstwa. Polecam film Patrz w górę. Pozdrawiam
ciekawy30.12.2021, 14:00
@Anty-melepeta
"Skoro według danych Ministerstwa Zdrowia ani jedna osoba nie zmarła z powodu zaszczepienia, natomiast tysiące zmarły z powodu covid nie jest oznaką mądrości bycie anty. Chora ekscytacja teoriami spiskowymi w świetle faktów jest niczym innym jak głupotą."
Ale dałaś/łeś się zmanipulować przez mainstreamowe media. Takim ludziom jak Ty można wmówić wszystko. Od dawna wiadomo, że po przyjęciu tego preparatu (i na bieżąco takich przypadków przybywa) wielu vip-ów, młodych sportowców itd pożegnało się z tym światem.
Chora ekscytacja zmanipulowanym przekazem medialnym w świetle faktów jest niczym innym jak głupotą.
otwórz oczy30.12.2021, 13:38
do ciekawski

Dokładnie- cały czas kreują nowe wymysły bo prawda jest taka że dopiero
na ludziach widzą efekty szczepionek albo ich brak,więc
na bieżąco wymyślają co nowsze "korzyści "

Na końcu powiedzą że to wina Tuska
otwórz oczy30.12.2021, 13:34
do Anty-melepeta

Dobrze piszesz
Ty jako zaszczepiona też masz robić testy bo zaszczepieni chorują tak samo jak nie zaszczepienie

Widzisz teraz jakąś różnicę
Jak nie to wejdź i sprawdź co się dzieje w całej UE
Dla przykładu podam Portugalię bo do nie dawna była przykładem
prawie 90% ludzi zaszczepionych i teraz czwarta fala wyższa od trzeciej
Czym to chcesz wytłumaczyć ???
Bełkotem że minister powiedział haha,za chwilę będzie kolejny na jego miejsce
Na prawdę myślenie nie boli
eho30.12.2021, 13:29
@Kierowco, Jolka - gdyby były pasy tak zapinane iżby stwarzały niebezpieczeństwo uduszenia, albo kaski - buble, które w chwili uderzenia rozsypywałyby się w drobny mak - takie banery miałyby sens. Podobnie jest z niesprawdzonymi szczepionkami - banery ostrzegające przed nimi mają sens. Inaczej byłoby gdyby ostrzegały przed dobrymi, bezpiecznymi preparatami. Pozdrawiam.
Anty-melepeta30.12.2021, 08:36
Po pierwsze zamiast obowiązku szczepień powinny być przepisy pozwalające normalnie żyć zaszczepionym i obowiązek posiadania aktualnych badań przez niezaszczepionych. Tyle. Niech płacą za badania parę razy w tygodniu żeby iść do pracy, do kina, czy kawiarni. Bo za głupotę się płaci. A anty-szczepionkowcy, czy anty-covidowcy to ewidentny objaw głupoty. Skoro według danych Ministerstwa Zdrowia ani jedna osoba nie zmarła z powodu zaszczepienia, natomiast tysiące zmarły z powodu covid nie jest oznaką mądrości bycie anty. Chora ekscytacja teoriami spiskowymi w świetle faktów jest niczym innym jak głupotą.
ciekawski30.12.2021, 07:29
"Wolne media-Koniec odbierania wolności
Covidianie oszukani tyle razy, ale dalej śpią ????
???? Najpierw mówiono, zaszcz*p się, aby wrócić do normalności
???? Aby nie nosić maski, aby nie mieć kwarantanny
???? Aby nie zarazić babci, dziadka, rodziców
???? No dobra będziesz zarażał, ale będziesz miał łagodny przebieg chorby
???? Może nie będziesz miał łagodnego przebiegu choroby, ale większe szanse na przeżycie
???? (...) ??? Co dalej? ????"
ciekawski29.12.2021, 23:32
@Jolka
@kierowca
"A ja bym chciał żeby była akcja banerowa
"nie zapinam pasów bezpieczeństwa"
albo "nie jeżdżę w kasku na motocyklu" lub na nartach.
W pelni popieram autora tego wpisu"

Macie pole do popisu - zabierajcie się za organizację takiej akcji, tylko do tego trzeba mieć cojones a nie czczą gadaninę
kierowca29.12.2021, 23:29
@ciekawski - o co ci chodzi ??
przecież tak jak ty wyśmiewam tą akcje banerową a za przykład daję śmieszne przepisy (pasy, kaski) które bez dyskusji musimy stosować mimo że bez nich nikomu nie zagrażamy.

czytaj ze zrozumieniem
Pytający29.12.2021, 23:21
Hmmm.... /.../

Trudno jest udzielać odpowiedzi komuś, kto nie czyta. Odsyłam do regulaminu na dole strony. Moderator.
Jolka29.12.2021, 22:34
A ja bym chciał żeby była akcja banerowa
"nie zapinam pasów bezpieczeństwa"
albo "nie jeżdżę w kasku na motocyklu" lub na nartach.

W pelni popieram autora tego wpisu
Fu29.12.2021, 22:28
@Komedia Link do zbiórki nawet mamy, hura!
ciekawski29.12.2021, 21:48
Prawdziwa, nie zmanipulowana medialnie informacja powinna brzmieć. Dzisiaj zmarło 2000 osób, z tego NA covid 100-200, na inne choroby u osób, którym wymazano ( g..o wartymi testami pcr) wynik pozytywny czytaj zmarły Z covid 300 - 500, na choroby nowotworowe 800, pozostali na inne choroby. Czy te liczby przemawiają do
@kierowca
baciok@
i wam podobni ???

Prawda jest taka, że służba zdrowia została sparaliżowana przez jedną chorobę, co skutkowało ponad 200 tysiącami nieplanowanych zgonów. Czy na w/w ta liczba nie robi wrażenia ? Przecież to tak jakby 5 Nowych Targów zniknęło z mapy.
Qba29.12.2021, 21:35
@kierowca
W punkt! Brawo!
M29.12.2021, 19:26
Edo
codziennie umiera po kilkaset osób chorych na covid z czego zdecydowana większość nie szczepionych. Więc nie pier....o jakiś eksperymentach bo taka jest rzeczywistość. A twoje gadanie o wolności wyboru ok. Zaszczep się żyj, /.../
baciok@29.12.2021, 19:07
800 zgonów w ciągu dnia a intelektualni inaczej dowodzą że nie ma Covida.
Dawniej ciemnota nie chciała sie szczepić na grużlice, krztusiec( małe dzieci umierały w męczarniach).
I co tu dyskutować?
kierowca29.12.2021, 19:06
A ja bym chciał żeby była akcja banerowa
"nie zapinam pasów bezpieczeństwa"
albo "nie jeżdżę w kasku na motocyklu" lub na nartach.
normal29.12.2021, 18:53
Gdyby te niemałe pieniądze które idą na te banery przekazać na leczenie choćby chorych dzieci to byłby to większy pożytek.

a ja jestem wolnym człowiekiem mam prawo się ZAszczepić.
Fu29.12.2021, 18:26
Kreacjoniści poczuli się wywołani do (nomen omen) tablicy.
eho29.12.2021, 17:58
do Komedia - To nie jest mecz, żeby kibicować. Proponuję przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem i przemyśleć logiczne fakty, których nijak nie da się zafałszować, bo taka prawda.
Opera29.12.2021, 17:39
I jak po ważeniu "komedio"? ile wyszło na skali?
Komedia29.12.2021, 17:10
Mam nieodparte ważenie, że redakcja po cichu kibicuje tej akcji.
J2329.12.2021, 17:04
Super tak powinno być w całym kraju.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl