26.01.2022, 12:53 | czytano: 2564

Studenci apelują do parlamentarzystów: "Gdzie jesteście? Pomóżcie nam!"

Studenci Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu napisali list do podhalańskich parlamentarzystów ws. sytuacji na uczelni.
"Panie i Panowie Posłowie, Panie Senatorze,
Nasza Uczelnia przechodzi bardzo trudne chwile. Ludzie, którzy przejęli rektorat, łamią prawo, krzywdzą ludzi, niszczą naszą "Podhalańską". Ponad 1000 osób podpisało list otwarty w obronie PPUZ w Nowym Targu. Dzieje się nam krzywda, zwalniają naszych wykładowców, a Was nie ma z nami! Gdzie jesteście? Pomóżcie nam uratować naszą Uczelnię. Domagamy się Waszej pomocy. Podobno jesteście po stronie prawa i sprawiedliwości. Chcemy się o tym przekonać! Pokażcie, że to prawda! Oczekujemy Waszego wsparcia.

Studenci Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu".
Może Cię zainteresować
komentarze
gosc27.01.2022, 11:45
żałosne, żałosne, żałosne...
list podpisany " studenci" nie jest żadnym listem studentów, tylko błazenadą, chcecie pisać listy to się nauczcie nie płakać jak małe dzieci, że dzieje Wam się krzywda, tylko konkretnie. I nauczcie się, że list sie podpisuje, bez podpisu to tylko wypociny jednaj osoby, które kompromitują Wasze środowisko
Z boku26.01.2022, 18:45
Pełniącą obowiązki należy jak najszybciej odsunąć od rządzenia. Należy przeprowadzić wybory i zabrać się do roboty. Trzeba naprawić to co zostało rewelacyjnie spieprzone. Uczelnia zasługuje na normalne rządy. Legalnie odwołany rektor nie mógł legalnie powołać nikogo na żadne stanowisko. W związku z tym działalność pani p.o rektora jest nielegalna. Ministerstwo popełniło błąd. Okaże się niedługo czy nie zostali urzędnicy wprowadzeni celowo przez kogoś w błąd. Minister główny kiedy się zorientuje będzie zły. Wtedy biada biance
Prawnik z podhala.26.01.2022, 17:53
Hej.
Studenci i Pracownicy PPUZ, jak zorganizujecie protest, który przyniesie skutek obalenia obecnej władzy PPUZ to ja wynajmę was do uczestnictwa w proteście na Belweder.
Mnie nie podoba się Prezydent Polski i też zorganizuję taki protest przeciwko niemu.
Ludzie:
Przeciwko czemu wy walczycie ? przeciwko decyzji wydanej przez MEiN?
Przeciwko prawu?
Opamiętajcie się!
Gieno26.01.2022, 17:37
Panie czy Pani "Komedia".
Dlaczego namawia Pan/Pani do protestów na Uczelni?
Jest Pan/Pani zwolennikiem dr M. Zięby?
To ona i dr K. Waśkowski wraz ze zwolennikami namawia do protestów Studentów i Pracowników PPUZ wraz organizacjami podziemnymi PPUZ przez platformy edukacyjne, aby walczyli o to żeby została p.o. Rektora.

I pytanie:
Przeciwko czemu i komu chcecie protestować?
Przeciwko decyzji MEiN?
Pracownik PPUZ26.01.2022, 17:29
Panie "Marku" - bzdury Pan wypisuje i tyle.
Dr Bianka Godlewska-Dzioboń właśnie realizuje projekty i Uczelnia dostała dzięki tej osobie grubą kasę na realizacje tych projektów i rozbudowę Uczelni (niech sobie Pan wejdzie na stronę Uczelni i zobaczy).
Pani dr Maria Zięba z jej poplecznikami (szczególnie dr Waśkowski) nie kiwnęli nawet palcem, aby jej w tym pomóc a teraz chcieli pozbawić ją stanowiska i przypisać wszystkie zasługi sobie.
Dr Maria Zięba potrafiła tylko ciąć koszty i oszczędzać na pracownikach administracyjnych a sama naliczała sobie pieniążki za niby nadgodziny.
Hyr26.01.2022, 17:04
A Watycha też cicho siedzi. Na rautach z posłanką i posłem ministrem potrafi się pokazać. A kiedy trzeba zabrać głos nie ma chłopa
PPUZetor26.01.2022, 17:03
Którzy studenci, bo ja nie! Sesja idzie normalnie, wykłady także a tu czytamy jakby jakieś piekło było na uczelni.
Komedia26.01.2022, 17:00
Studenci, pomyślcie o protestach
Marek26.01.2022, 16:40
Podhalanie pokażmy Pani Dzioboń i Włodarczykowi że nie ma miejsca na ich interesy w Nowym Targu.
Płacimy podatki na Podhalankę, którą oni rujnują.
Oni robią wrogie przejęcie Naszej Uczelni.
Pokażmy że nie damy się!
nowotarzanka26.01.2022, 16:03
Wszyscy maja gleboko w nocniku WSTYD
smok26.01.2022, 13:22
Gdzie się schował honorowy prezes - senator i inni nasi przedstawiciele ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl