09.02.2022, 09:04 | czytano: 2055

Urząd gminy w Poroninie nie przejdzie na pracę zdalną

Fot. Marcin Szkodziński
- Trudno mi wyobrazić sobie jak urząd w gminie wiejskiej miałby pracować zdalnie. Większość rzeczy załatwiamy z mieszkańcami. Praca zdalna w szczątkowej formie może się odbywać – tłumaczyła radnym Anita Żegleń, wójt gminy Poronin.
Z powodu znacznego wzrostu ilości zakażeń Covid-19 większość urzędów, jak urząd miasta w Zakopanem przeszło na pracę zdalną. Takiej możliwości pracy nie widzi wójt Poronina.
- Wiem, że niektóre urzędy się zamknęły, ale nie bardzo widzę taką możliwość zamykania naszego urzędu w tej chwili. Jest tyle spraw podatkowych, związanych ze śmieciami i ewidencją ludności. Mamy okres turystyczny. Mieszkańcy załatwiają wiele spraw na bieżąco - informuje Anita Żegleń.

Wójt zaznacza, że większość spraw załatwianych w urzędzie opiera się na bezpośrednim kontakcie urzędników z petentami. Często jest to pomoc w wypełnianiu wniosków i pism, czego nie da się wytłumaczyć przez telefon. Dodatkowo problemem są zastępstwa na stanowiskach, które uniemożliwiają pracę zdalną urzędników.

Wójt zapewnia, że mimo pracy w normalnym trybie zachowane są zasady bezpieczeństwa. - Mamy dostatecznie zabezpieczone środki w postaci płynów do dezynfekcji i maseczki - zaznacza Anita Żegleń. - Nie przewiduję zamknięcia urzędu - dodaje.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Rozbawiony09.02.2022, 16:04
Artykuł szczególnie dedykowany p. Wójt. Pozdrowienia dla wszystkich polonistów.
Praca polonisty niezbędna dla społeczeństwa.
Ryba09.02.2022, 12:37
W Nowym Targu też co poniektórzy olali Niedzielskiego.
Beton09.02.2022, 09:42
MoRZe jest szerokie i głębokie :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl