11.02.2022, 13:27 | czytano: 1809

Lutowe kino w nowotarskim MCK

NOWY TARG. Od 11 lutego MCK zaprasza na dwie nowe premiery filmowe. „Wyjdź za mnie” to muzyczna komedia romantyczna, z Jennifer Lopez i Owenem Wilsonem oraz „Matki równoległe” - nowy film mistrza kina Pedro Almodóvara.
„Matki równoległe”
Najnowszy film Pedra Almodóvara, z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz, to wyznanie wiary w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę. Czułe, a przy tym żywiołowe; ciepłe, ale niepozbawione dramatycznych zwrotów akcji; pełne nadziei, która przychodzi po bolesnych stratach – „Matki równoległe” portretują życie w jego wszystkich odcieniach. Film został z entuzjazmem przyjęty przez krytykę, która nie szczędzi mu komplementów. Najlepszy Almodóvar od „Wszystko o mojej matce” (Variety), Penélope Cruz w swojej najlepszej roli (Time), Pulsująca emocjami historia (The Wrap), Wielki pean na cześć kobiet (Little White Lies) – piszą zachwyceni recenzenci.

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.

Matki równoległe /Madres paralelas/, reż. Pedro Almodóvar, prod.Hiszpania, 2021, 120’, od 15 lat
11 lutego (piątek) godz.18.00
12 lutego (sobota) godz.18.00
13 lutego (niedziela) godz.17.00
18 lutego (piątek) godz.20.15
19 lutego (sobota) godz.20.15
20 lutego (niedziela) godz.17.00
22 lutego (wtorek) godz.20.15
24 lutego (czwartek) godz.18.00

„Wyjdź za mnie”

To komedia romantyczna, pełna piosenek Jennifer Lopez i światowej sławy latynoskiej gwiazdy, Malumy. To historia miłosna o celebrytach, małżeństwie i mediach społecznościowych.
Jennifer Lopez gra supergwiazdę muzyki-Kat Valdez, która jest w związku z Bastianem, też gwiazdą muzyczną (w tej właśnie roli zobaczymy debiutującego w filmie fabularnym Malumę). Ich wspólny, wielki hit „Marry Me” zdobywa kolejne listy przebojów. Oni, zakochani postanawiają się pobrać przed swoją publicznością. Ceremonia ma być transmitowana na platformach społecznościowych. Jednak Kat na chwilę przed powiedzeniem „tak” odkrywa, że Bastian ją zdradził. Chcąc zemścić się na Bastianie postanawia poślubić, nieznajomego człowieka, którego wybiera losowo z publiczności. Wybór pada na Charliego Gilberta (Owen Wilson), który został zaciągnięty na koncert przez swoją nastoletnią córkę (Chloe Coleman) i najlepsza przyjaciółkę (Sarah Silverman).

Czy dwoje ludzi z tak kompletnie innych światów może pokonać przepaść ich dzielącą i stworzyć miejsce do którego oboje należą. Przekonamy się już na Walentynki.

Wyjdź za mnie /Marry Me/, reż. Cat Coiro, prod.USA, 2022, od 13 lat
11 lutego (piątek) godz.20.30
12 lutego (sobota) godz.20.30
13 lutego (niedziela) godz.20.15
14 lutego (poniedziałek) godz.20.30
17 lutego (czwartek) godz.19.00
18 lutego (piątek) godz.18.00
19 lutego (sobota) godz.18.00
20 lutego (niedziela) godz.19.30
22 lutego (wtorek) godz.18.00
24 lutego (czwartek) godz.20.30

Bilety: 18zł normalny, 16zł ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci). Szczegółowe terminy projekcji:

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl