14.02.2022, 18:30 | czytano: 1121

Chcesz pozyskać dofinansowanie na wymianę pieca? Spotkania informacyjne z gminie Czarny Dunajec

Wójt gminy Czarny Dunajec zaprasza mieszkańców na spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowań do wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych.
Przedstawione zostaną zasady naboru wniosków w ramach trzech programów: programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, dotacji celowej z budżetu Gminy Czarny Dunajec oraz programu parasolowego realizowanego w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Ponadto będzie możliwość spotkania z przedstawicielem Klastra Energii „Brama Podhala”, który omówi zagadnienia z zakresu odnawialnych źródeł energii, tj. pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii. Poziom dofinansowania w ramach wyżej wymienionych programów wynosi od 30% do 90% kosztów kwalifikowanych.
Spotkania odbędą się 21 lutego 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec (budynek remizy OSP), ul. Piłsudskiego 2A oraz o godzinie 18.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Piekielniku, Piekielnik 202.

Programy dotacji skierowane są do osób fizycznych, właścicieli budynków mieszkalnych, którzy planują wymianę źródeł ciepła (kotłów centralnego ogrzewania) na nowoczesne, ekologiczne źródło ogrzewania i/lub zamierzają wykonać termomodernizację swoich domów poprzez docieplenie ścian budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Źródło: UG Czarny Dunajec, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Piecowy14.02.2022, 21:15
Węgiel drogi jak nie wiem. Musisz palić drewnem a ono coraz to droższe. Szczęściaż z Ciebie jak masz swój las. Też bym tak robil
Anka14.02.2022, 19:17
Z tego co widzę i słyszę, ludzie zaczęli myśleć i coraz mniej chętnie wymieniają może i nie ekologiczne, ale tanie w użytkowaniu i działające piece na takie, do których paliwo już kosztuje majątek, a którego być może za chwile w ogóle nie da się kupić. Ja trzymam kilkunastoletni piec na zwykły węgiel, jak to czynią setki tysięcy Polaków i na pewno nie namówię się na jego wymianę w imię ekologii, która ma obowiązywać nas Polaków, ale już nie musi największych światowych trucicieli, czyli Chiny, Rosję, Indie, Pakistan no i oczywiście "wzór" wszelkich cnót, czyli USA.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl