27.02.2022, 13:00 | czytano: 2562

"Wędrowanie" Gabriela Wolskiego (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. W lokalu Emi Home Design otwarta została wystawa Gabriela Wolskiego. Nowotarski malarz i grafik prezentuje przede wszystkim swoje najnowsze prace.
- To obrazy obrazy z ostatnich dwóch lat, ale jest i kilka starszych - przyznaje.
Tytuł wystawy 'Wędrowanie" równie dobrze mógłby brzmieć "poszukiwanie", czy "obserwacje". Autor "poszukuje przestrzeni" i pokazuję ją jako mieszankę realizmu (nieco magicznego) i nostalgii. W poprzednich latach był twórcą plakatów zapowiadających cykl "Kulturalna Stolica Podhala", na których łączył prawdziwe ujęcia z akcentami baśniowymi, czy futurystycznymi.

Gabriel Wolski kojarzony jest z wieloma dziedzinami - nie tylko sztuki. Zainteresował się filmem, zaangażował w sport - szczególnie hokej - oferując swoje pomysły i prace. Kolejną pasją są witraże. Plany studiowania tego kierunku nie wypaliły, ale "rzeczywistość sama go znalazła". Wykonał dwa witraże do kościoła w Bieszczadach. Przyjął zamówienie na kolejnych sześć. - Dla osób, które mnie znają - jestem energetycznym człowiekiem, ekspresyjnym, ale w moich obrazach uspokajam się i znajduję swoją przestrzeń - wyznaje.

Jak mówi witraże łączą się z malarstwem, a samo szkło "staje się magiczne, gdy zagra ze światłem".

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
K>K28.02.2022, 08:58
Panie Gabryielu. Oglądając galerię nasuwa się mi pytanie czy inspiruje się malarstwem Zdzisława Beksińskiego?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl