01.03.2022, 16:10 | czytano: 1543

Laureaci konkursu "Uczelnia oczami dziecka" odwiedzili PPUZ

Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową w Nowym Targu odwiedzili laureaci konkursu plastycznego pt. „Uczelnia oczami dziecka”.
Na laureatów konkursu czekało kilka niespodzianek. Pierwszą z nich było zwiedzanie PPUZ. Wycieczka rozpoczęła się w jednej z sal Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, gdzie zwycięzcy obejrzeli sprzęt medyczny, poznali techniki skutecznego mycia dłoni, dowiedzieli się jak dbać o higienę jamy ustnej oraz poznali tajniki zawodu pielęgniarki. Kolejnym przystankiem w podróży po budynku „Tatry” była sala resuscytacji, gdzie dzieci dowiedziały się jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową i udzielić pierwszej pomocy. W Bibliotece Akademickiej laureaci obejrzeli zbiory biblioteczne i zostali zachęceni do czytania kolorowymi zakładkami do książek. Ostatnim przystankiem była siłownia.
Goście otrzymali upominki, dyplomy oraz kalendarze, w których opublikowano 12 nagrodzonych prac. Autorzy otrzymali również dwudniowe karnety narciarskie do wykorzystania w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska Sp. z o.o.

Przypominamy nazwiska laureatów:
 Karina Piątek – lat 8,
 Mikołaj Głowa – lat 5,
 Anna Słaboń – lat 14,
 Patrycja Liszka – lat 9,
 Alicja Cebula – lat 10,
 Aleksandra Polaczek – lat 6,
 Mateusz Fedro – lat 9,
 Anna Bafia – lat 9,
 Joanna Krauzowicz – lat 7,
 Emila Cebula – lat 10,
 Julia Fryźlewicz – lat 10,
 Mikołaj Stalmach – lat 13.

Ponadto, w konkursie przyznano trzy wyróżnienia, które trafiły do:
 Anny Mrugały – lat 5
 Anny Chyc-Kuros – lat 9
 Poli Koźlak – lat 8

Dominika Stalmach i Gabryjela Maciasz z Centrum Współpracy i Jakości, organizatorki konkursu składają serdeczne  podziękowania dr Stanisławie Taladze i mgr Stanisławie Drzyzdze, koordynatorom kierunku pielęgniarstwo specjalistyczne i ratownictwo medyczne za pomoc i przygotowanie pokazów dla dzieci. Wszystkie nadesłane na konkurs prace można zobaczyć w holu budynku „Tatry”.

Materiał prasowy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl