11.03.2022, 11:58 | czytano: 1297

Tydzień filmowy w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. W nadchodzącym tygodniu filmowym (11-17 marca) MCK zaprasza na filmy: „Chungking Express” - romans w rytmach California Dreaming mistrza Kar-Waia; „Cud Guadalupe” - pierwszy film o objawieniach w Guadalupe; „Sonatę” - opowieść o Grzegorzu Płonce, zwanym "Beethovenem z Murzasichla”; oraz „To nie wypanda” - nową animację dla całej rodziny od Studia Disney i Pixar.
Bilety: 18zł normalny i 16zł ulgowy.
Szczegółowy terminarz projekcji:

Chungking Express /Chung hing sam lam/, reż. Kar Wai Wong, prod. Hongkong 1994, 97’, od 15 lat, napisy
11 marca (piątek) godz.19.15

Cud Guadalupe /Lady of Guadalupe/, reż. Pedro Brenner, prod. USA 2020, 95’, od 13 lat napisy
13/03 (niedziela) godz.19.00
16/03 (środa) godz.19.15
17/03 (czwartek) godz.19.00

Sonata /Sonata/, reż. Bartosz Blaschke, prod. Polska 2021, 118’, od 13 lat
15 marca (wtorek) godz.19.00
16 marca (środa) godz.17.00

To nie wypanda /Turning Red/, reż. Domee Shi, prod. USA 2022, 100’, familijny, dubbing
11/03 (piątek) godz.11.00 i 17.00
13/03 (niedziela) godz.15.00 i 17.00
14/03 (poniedziałek) godz.11.00 i 16.00
15/03 (wtorek) godz.15.00 i 17.00
16/03 (środa) godz.15.00
17/03 (czwartek) godz.15.00 i 17.00

Opisy filmów:

Chungking Express
Dwóch hongkońskich gliniarzy o złamanych sercach, dwie przewrotne historie o niemożliwych spotkaniach. Policjant z plakietką o numerze 223 nie może się pogodzić z tym, że został porzucony, kiedy los stawia na jego drodze tajemniczą kobietę w prochowcu i blond peruce. Ona szuka Hindusów, którzy zniknęli z niezwykle cennym i niezbyt legalnym pakunkiem. Tymczasem w nocnym barze z jedzeniem na wynos bystre oczy milczącej Faye śledzą mundurowego 663, z którego uczuciami brutalnie obeszła się pewna stewardessa…

Zadziorna, lekko prowadzona fabuła to jeden z najważniejszych filmów definiujących estetykę lat 90. Jego neonowo-chropowata stylistyka stała się punktem odniesienia dla całego pokolenia twórców ze wszystkich stron świata. Od stylowego kina akcji po teledyskowy romans pulsujący w rytm “California Dreaming” - to urzekająca i zagadkowa historia o samotności i mijaniu się w tłumie.

Cud Guadalupe
Pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Twórcom „Cudu Guadalupe” udało się zachwycić nimi widza w przepięknej fabularnej opowieści.

Dlaczego Maryja pięć wieków temu zostawiła wiadomość czytelną dopiero dla ludzi XXI wieku? Czy to Jej dar i argument dla nas na współczesny kryzys wiary? Zupełnie przypadkowo odpowiedź na te pytania poznaje główny bohater filmu. John Martinez jest młodym i ambitnym reporterem z Los Angeles. Razem ze swoją żoną Mary spodziewają się właśnie pierwszego dziecka, a on dostaje do napisania artykuł o kulturze latynoamerykańskiej. Siłą rzeczy musi się zmierzyć z legendą objawień Matki Bożej w Guadalupe. Sceptycznego początkowo Johna coraz bardziej pochłania śledztwo – do momentu, gdy dostaje tragiczną wiadomość... Czy wystarczy mu wiary, aby wymodlić cud?

Sonata

Film opowiada prawdziwą historię Grzegorza Płonki, wybitnie utalentowanego, niepełnosprawnego pianisty, zwanego "Beethovenem z Murzasichla". Grzegorz od dzieciństwa ma problemy w komunikowaniu się z otoczeniem. Diagnoza lekarska wskazuje na autyzm, ale okazuje się błędna. Kiedy chłopiec ma kilkanaście lat, wychodzi na jaw, że faktyczną przyczyną jego trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi jest niedosłuch. Dzięki aparatowi słuchowemu Grzegorz zyskuje wreszcie dostęp do świata dźwięków. Zakochuje się w muzyce, zwłaszcza w twórczości głuchego geniusza – Ludwiga van Beethovena, a szczególnym upodobaniem obdarza "Sonatę Księżycową". Marzy o tym, by zostać pianistą i wystąpić na koncercie w filharmonii. Nikt jednak nie wierzy, że marzenie niedosłyszącego chłopaka, nawet przy zastosowaniu aparatury wspomagającej narząd słuchu, może się spełnić. Nikt… poza samym Grzegorzem Płonką i jego najbliższymi.

To nie wypanda

W filmie Disneya i Pixara pt. „To nie wypanda” poznajemy Mei Lee, pewną siebie trzynastolatkę, szkolną kujonkę i idealną, nie sprawiającą kłopotów córkę. Jednak czas dojrzewania zmieni dotychczas uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos. Jej nadopiekuńcza, by nie powiedzieć natrętna, mama Ming nie odstępuje jej na krok, co tylko pogłębia frustrację nastolatki. A jakby tego było mało, za każdym razem, gdy Mei odczuwa silne emocje (czyli praktycznie ZAWSZE), zmienia się w ogromną… pandkę rudą!

źródło: MCK Nowy Targ, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
bebe11.03.2022, 13:35
Jak wymienią fotele to chętnie się wybiore .Byłem raz i dziekuje za 2 h męki na tych drewniakach .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl