23.03.2022, 12:16 | czytano: 840

Gmina Szaflary dla szpitala wojskowego w Starym Samborze

Przy współpracy z Fundacją na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, gmina Szaflary przekazała dla potrzebujących na Ukrainie najpotrzebniejsze artykuły medyczne.
Gmina Szaflary przekazała dla szpitala wojskowego w Starym Samborze środki medyczne, tj. opatrunki, gazy, bandaże, szyny, leki przeciwbólowe i antybiotyki, kroplówki, rękawiczki jednorazowe, cewniki, koce izotermiczne, a także powerbanki, baterie, zapalniczki, zapałki, itp. Część z nich została przekazana przez mieszkańców gminy w ramach zbiórki organizowanej we wszystkich miejscowościach. Znaczną cześć specjalistycznych środków medycznych, o wartości 10 tysięcy złotych, zakupiono ze środków gminy Szaflary oraz Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Szaflarach.
Szpital wojskowy w Starym Samborze cały czas potrzebuje wsparcia, uruchomiono internetową zrzutkę na zakup karetki dla lecznicy. Pieniądze można wpłacać na pod linkiem https://zrzutka.pl/d3698n.

Gmina Szaflary wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Szaflary od kilku lat współpracują z Fundacją na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej poprzez organizację i wspólny udział w wielu wydarzeniach, jak przykładowo Puchar Nordic Walking w Sercu Podhala czy Dni Kolbuszowej.

Źródło: UG Szaflary, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl