24.03.2022, 08:44 | czytano: 1811

Mistrzostwa Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Grappling (zdjęcia)

W hali sportowej w Niedzicy odbyły się Mistrzostwa Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Grappligu. Do udziału w zawodach zgłosiło się 174 zawodników z 14 klubów z Polski oraz Słowacji.
Zawody zostały rozegrane na zasadach pucharowych - osoba wygrana przechodzi dalej do następnej tury. Zawodnicy startowali z podziałem na grupy wagowe co 3kg od 20 do 71kg, oraz grupa senior bez podziału na wagę.
Zawody rozpoczęto przywitaniem uczestników, mistrzów, publiczności - głos zabrał gospodarz Gminy Łapsze Niżne wójt Jakub Jamróz. W trakcie trwania zawodów odbył się konkurs dla publiczności w którym zwycięzcy otrzymali pamiątkowe kubki. Jak co roku nie zabrakło również słodyczy, napoi i pożywnych jogurtów.

Organizatorem Mistrzostw Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Grapplingu był sekcja Jiu-Jitsu EdArt która na co dzień prowadzi zajęcia w Nowym Targu, Rabie Wyżnej, Niedzicy, Czarnym Dunajcu, Spiskiej Starej Wsi - Słowacja.

Sekcja EdArt serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, publiczności za doping.

Szczególne podziękowania za nieocenioną pomoc należą się gminie Łapsze Niżne na czele z wójtem Jakubem Jamrozem, firmie Magda z Szaflar, państwu Lipkowskim, Marceli i Rastislav Marhefka, Alena i Oto Kostka, Sensei Krzysztofowi Sewiołło, Sensei Szymonowi Lipkowski, Sensei Ryszardowi Leja, Sensei Juli Kurańda, Sempai Mateuszowi Konieczny, Sempai Wiktorii Foncz.
Zawodnicy z sekcji Jiu-Jitsu EdArt już 9 kwietnia staną na starcie Ligi Małopolski, która odbędzie się w Niepołomicach.

jd / organizatorzy, fot. jd
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nie mistrzostwa24.03.2022, 20:19
Czy te ?mistrzostwa? organizował Polski Związek Sportowy?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl