26.03.2022, 11:56 | czytano: 4023

Ścigali się na Kasprowy Wierch z Andrzejem Bargielem (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Ponad 60 osób udział wzięło w skiturowym wyścigu Red Bull Szybka Tura - Wyścig na Żywo. Pięciu zawodnikom udało się wyprzedzić Andrzeja Bargiela.
56 minut i 35,2 sekundy zajęło Marcinowi Rzeszótko z Zakopanego wbiegnięcie na Kasprowy Wierch i zjazd do Kuźnic. Zakopiańczyk był najszybszym zawodnikiem w nietypowym wyścigu.
- Dałoby się szybciej pokonać trasę - mówił po przekroczeniu linii mety Marcin Rzeszótko. - Jest bardzo twardo. Zjeżdżałem bezpiecznie, bo nie chciałem ryzykować - dodał.

Wśród kobiet najszybsza była Iwona Januszyk z Kościeliska. Pokonanie trasy zajęło jej godzinę 4 min. i 10,8 sekundy.

Andrzej Bargiel wystartował 30 minut po wszystkich zawodnikach. Wbiegnięcie na Kasprowy Wierch i zjazd nartostradą do Kuźnic zajęło mu 1 godz. 6 min i 15,16 sekund.

- Czekałem na ten wyścig 3 lata - mówi Andrzej Bargiel. - To jest najfajniejsza forma wyścigu, kiedy możemy się spotkać, rozmawiać i rywalizować ze sobą na żywo - dodaje.
Dzisiejsze zawody poprzedziło wirtualne wyzwanie, gdzie zawodnicy rywalizowali z czasem nie widząc swoich konkurentów.

ms/ zdj .Andrzej Bargiel
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
do mieszkaniec28.03.2022, 14:24
Na prawdę chciałbyś, żeby nie było limitu skipasów?? Ty chyba nie jeździłeś tam nigdy...
mieszkaniec28.03.2022, 09:31
Fajna impreza, ale niestety porażka organizacyjna, zamiast zrobić z tego widowisko, show i w "normalnych" godzinach przyciągnąć kibiców wzdłuż trasy i na szczycie, to zrobili start o 7 rano a zwycięzca o 8 był na mecie. Gratulacje dla zwycięzców!
ps. TPN i PKL od lat rządzą się swoimi prawami, np. limitowana ilość skipasów (na dzisiaj już nie kupisz) natomiast wyjazd turystyczny - TAK, itd. itd. :-)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl