04.04.2022, 16:05 | czytano: 2474

Mariusz Czerkawski na lodowisku w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
Tym razem nie w Warszawie, a w Nowym Targu rozegrany został VIII Turniej Finałowy Czerkawski Cup, organizowany przez stowarzyszenie Sport 7, którego prezesem jest Mariusz Czerkawski.
Mariusz Czerkawski i Wojtek Tkacz przywitali wszystkie drużyny biorące udział w turnieju, a imprezę poprowadził Jerzy Góra.
Nowy Targ reprezentował MMKS Podhale. Przepustkę do finału w Nowym Targu, drużyna Marka Rączki wywalczyła w listopadzie, wygrywając eliminacje w Krynicy. Przed własną publicznością nowotarżanie zmierzyli się w grupie z Naprzodem Janów, KTH Krynicą, BTH Bydgoszcz i Sokołami Toruń, wygrywając dwa spotkania, a dwa przegrywając.

Wywalczone dały awans do meczu półfinałowego i pojedynku z Cracovią Kraków. Młodzi górale walczyli o każdy krążek i przyniosło to bramkę dającą prowadzenie. Chwila rozkojarzenia kosztowała Podhale utratę dwóch goli i tym razem to Cracovia była bliżej finału. Podopieczni Marka Rączki po raz kolejny pokazali jednak walkę do samego końca i doprowadzili do remisu, by kilka sekund przed końcową syreną strzelić gola na wagę awansu do finału.

Tam czekała powtórka z grupowych spotkań i spotkanie z Naprzodem Janów. Ponownie lepsi okazali się młodzi hokeiści ze Śląska wygrywając z Podhalem 2:0.

MMKS Podhale Nowy Targ w VIII edycji Czerkawski Cup zajął 2. miejsce. Najlepszym zawodnikiem drużyny Podhala wybrano Wiktora Iskrzyckiego.
Skład nowotarskiej drużyny: Łukaszczyk, Kubik, Dobrzyński, Iskrzycki, Kurek, Paleczny, Kopytko, Hnatkiewicz, Garbacz, Jędrol, Kolendowicz, Żółtek, Majczak, Sulka, Nenko, Kapuściak. Trener: Marek Rączka

Organizatorzy, sp, oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
opiekun04.04.2022, 17:21
mama chyba ma dobry układ z trenerem
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl