05.04.2022, 15:14 | czytano: 1527

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo Opiekuńczych (zdjęcia)

arch. szkoły
Corocznie, na początku kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Nowotarski Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo Opiekuńczych już po raz VII zorganizował obchody tego dnia.
Honorowym patronatem całe wydarzenie objęte zostało przez Krzysztofa Fabera, starostę Powiatu Nowotarskiego oraz Grzegorza Watychę, burmistrza Miasta Nowy Targ.
Oto relacja organizatorów:

"Wczoraj poniedziałek w naszej placówce było naprawdę niebiesko! Na zewnątrz już od samego rana zawisły niebieskie balony, hol szkolny zdobiły plakaty dotyczące autyzmu, przygotowane przez naszych wychowanków, a jadalnia szkolna wypełniła się niebieskimi gośćmi, którzy przyszli wysłuchać wykładów specjalistów. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania p. Krzysztofowi Jendrysikowi, p. Joannie Klepacz oraz p. Joannie Piotrowskiej-Ancew za rzeczowe i konkretne przygotowanie prelekcji dla zgromadzonych gości. Pan Krzysztof - rehabilitant, fizjoterapeuta przybliżył zgromadzonym, jak ważną rolę pełni motoryka w rozwoju dziecka. Pani Joanna Klepacz - psycholog i dietetyk - w swoim wykładzie uświadamiała, że dieta i odżywianie u osób z autyzmem jest czymś bardzo istotnym. Natomiast p. Joanna Piotrowska-Ancew - neurologopeda - omówiła proces rozwoju mowy u dzieci. Po zakończeniu wykładów na zgromadzonych czekał niebieski poczęstunek, przygotowany przez niezastąpionych uczniów ze Szkoły Branżowej. W czasie wykładów, na holu szkolnym odbywały się także warsztaty plastyczne dla naszych uczniów. Chętne oddziały wraz z nauczycielami wykonywały prace plastyczne pod hasłem "Autyzm moimi oczami". Efekty tych zajęć możemy podziwiać aktualnie na przygotowanej wystawie. Również dzisiaj, w to niebieskie święto, także nasze przedszkolaki miały swoje warsztaty. Ich zajęcia były troszkę inne, jednak zabawy dla najmłodszych były bardzo ciekawe i wzbudziły mnóstwo pozytywnych emocji."

opr.s/zdj. Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl