15.04.2022, 18:37 | czytano: 1429

Kolejne pokazy filmowe w Kinie MCK Nowy Targ

Najbliższe tygodnie to kolejne trzy premiery w Kinie MCK Nowy Targ: „Belle” - japońska animacja z polskim dubbingiem z Darią Zawiałow; „Szalony Świat Louisa Waina” - oparta na faktach historia artysty Louisa Waina rysownika kotów oraz „Chłopiec zza szyby” - familijna opowieść o chłopcu chorym na hemofilię, a jednak marzącym o normalnym życiu.
Szczegółowy repertuar:
Belle /Belle: Ryu to Sobakasu no Hime/, reż. Mamoru Hosoda, prod. Japonia 2021, 121’, dubbing
19 kwietnia (wtorek) godz.17.30
21 kwietnia (czwartek) godz.17.30

Szalony Świat Louisa Waina /The Electrical Life of Louis Wain/, reż. Will Sharpe, prod. Wielka Brytania 2021, 111’, napisy
22 kwietnia (piątek) godz.19.30
24 kwietnia (niedziela) godz.18.00
26 kwietnia (wtorek) godz. 19.30
27 kwietnia (środa) godz.19.00
28 kwietnia (czwartek) godz.17.00

Chłopiec zza szyby /Glassboy/, reż. Samuele Rossi, prod. Austria, Szwajcaria, Włochy 2020, 90, dubbing
22 kwietnia (piątek) godz.17.30
24 kwietnia (niedziela) godz.16.00
27 kwietnia (środa) godz.17.00

Opisy filmów:

Belle
Kim jesteś? Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie... Kim jest Belle? Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata "U", gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego "ja" w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.

Szalony Świat Louisa Waina
Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

Chłopiec zza szyby
Pino cierpi na hemofilię. Całe dzieciństwo musiał na siebie uważać. Zabawom rówieśników najczęściej przyglądał się z okna swojego pokoju. Został nazwany "chłopcem zza szyby". Kiedy jedno z dzieci zauważyło, że Pino je szpieguje, postanowiło go odwiedzić i doprowadzić do konfrontacji. Okazało się, że Pino to sprytny, zabawny i ciekawy chłopak. Dla niego to nadzieja na prawdziwych przyjaciół. Jest zdeterminowany, aby opuścić bezpieczny, nudny pokój i zacząć cieszyć się życiem "na wolności". Będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze swoją chorobą, ale też z apodyktyczną babcią, która za wszelką cenę chce go trzymać w zamknięciu - ponoć dla jego dobra.

źródło: MCK w Nowym Targu, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl