25.04.2022, 23:25 | czytano: 1688

Jeźdźcy z Czarnego Dunajca na WKKW (zdjęcia)

zdj. Klub Jeździecki Czarny Dunajec
Zawodnicy Klubu Jeździeckiego Czarny Dunajec wzięli udział w pierwszych w sezonie zawodach WKKW, czyli wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, który składa się z 3 prób - ujeżdżenia, skoków przez przeszkody i krosu, czyli skoków w terenie przez przeszkody naturalne - takie jak kłody, domki, woda, czy rowy.
Zawody odbyły się na Dolnym Śląsku, w Strzegomiu. Wzięło w nich prawie 300 koni z kilkunastu krajów.
W Strzegomiu odbywają się jedne z ważniejszych zawodów jeździeckich w Polsce i w każdym konkursie była duża grupa rywali z całego świata.

"Większość naszych zawodników pokonało kros i parkur bezbłędnie, w ujeżdżeniu każdy zawodnik zrobił wynik kwalifikacyjny. W klasie LL na miejscu 8 uplasowała się Aleksandra Krok i Donna Esgaroth HW, tuż za pierwsza dziesiątką zaledwie 11 letnia Magdalena Zaręba na kucu King, dalej Przemysław Sobczyk i Dworna Dama, Iga Ślusarska i Winerin. Dla większości zawodników był to debiut w zawodach WKKW. W klasie wyżej - konkursie klasy L, najliczniej obsadzonym, na miejscu 12 zakończyła rywalizację Wioleta Hajnos i młodziutka Donna Quenya HW. Cieszymy się, ze nasze konie i zawodnicy nie odstają od czołówki światowej i bardzo dobrze się spisali w zawodach w Strzegomiu" - komentuje czarnodunajecki Klub Jeździecki.

opr.s/ zdj. arch. klubu
Może Cię zainteresować
komentarze
Jurek26.04.2022, 08:44
Klub się chyba uwstecznia w wynikach na zawodach?????
Pamiętam artykuły o MISTRZYNIACH a teraz co nic????
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl