01.05.2022, 13:38 | czytano: 1110

Teatr Witkacego zaprasza na spektakle

Spektakl "Człapówki - Zakopane"/ Teatr Witkacego
ZAKOPANE. Teatr Witkacego przygotował dla widzów kilka spektakli na tegoroczną majówkę. Dziś "Człapówki - Zakopane" w reż. Andrzeja St. Dziuka, czyi adaptacja prozy Andrzeja Struga.
Całość przenosi widza do stolicy Podhala okresu międzywojennego. W obsadzie m.in. Joanna Banasik, Dorota Ficoń, Andrzej Bienias, Krzysztof Najbor i Katarzyna Pietrzyk.
Spektakl na Scenie A. Bazakbala – niedziela 1 maja, godz. 19.15.

Na poniedziałek 2 maja zaplanowano „Kruka” - adaptację dzieła hiszpańskiego dramaturga Alfonso Sastre. Autor wprowadza widzów w inny wymiar, trochę jak z filmu grozy, w świat, w którym zdaje się, że na wiele rzeczy ma się wpływ. Czy jednak na te, na których najbardziej człowiekowi zależy? W obsadzie spektaklu reżyserowanego przez Marka Wronę występują: Joanna Banasik, Krzysztof Wnuk, Piotr Łakomik, Emilia Nagórka i Dominik Piejko.

Przedstawienie będzie zaprezentowane w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie w poniedziałek 2 maja, o godz. 20.15.

Z kolei we wtorek na scenie Witkacego o godzinie 19.15 - sztuka „Akt PRZERYWANY czyli TEATR Nie(konsekwencji)”, zainspirowana dramaturgią Tadeusza Różewicza. Spektakl dotyka tematyki związanej z kondycją nowoczesnego współczesnego człowieka - tzw. "małej stabilizacji" oraz istotnych zagrożeń, jakie dla człowieczeństwa niesie tzw. postęp technologiczny. W inscenizacji reżyserowanej przez Andrzeja St. Dziuka występują m.in. Joanna Banasik, Krzysztof Łakomik, Agnieszka Michalik, Katarzyna Pietrzyk, Marek Wrona i Dorota Ficoń.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl