09.05.2022, 21:54 | czytano: 1102

Orawskie dni gitary - zapowiedź

arch. Podhale24
JABŁONKA. Orawska Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia organizuje festiwal gitarowy połączony z konkursem. Orawskie dni gitary - odbędą się już 19 maja.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich szkół muzycznych I stopnia oraz innych instytucji kształcących w grze na gitarze klasycznej w zakresie programu szkoły muzycznej I stopnia.
Przesłuchania odbywać się będą w dwóch kategoriach: soliści w dwóch grupach wiekowych oraz zespoły gitarowe (w składzie tylko gitary, od duetu począwszy). Dopuszcza się udział jednego uczestnika w dwóch kategoriach - jako solista i członek zespołu.

Występy oceniać będą: prof. dr hab. Wanda Palacz i ad. dr Leszek Potasiński.

W dniu konkursu, czyli w czwartek 19 maja o godzinie 18.00 wystąpi Trio gitarowe w składzie: Andrzej Olewiński, Leszek Potasiński i Aleksander Wilgos. W programie utwory Manuela de Falli, Paulo Bellinatiego, Mariano Moresa, Joaquina Turiny i Andrzeja Olewińskiego.

- Dla uczestników konkursu, przewidywaliśmy dodanie kilku utworów z XIX wieku zagranych na oryginalnych, XIX-wiecznych gitarach oraz jakiś utwór na charango - to malutka indiańska gitarka z Andów - z Boliwii i nadanie charakteru spotkania z gitarą, przybliżającego różne rodzaje muzyki gitarowej - klasycznej, latynoskiej, hiszpańskiej i przyjazno-rozrywkowo-jazzowo-rockowego stylu utworów Andrzeja Olewińskiego - mówi w imieniu organizatorów Marek Brynkus.
Imprezy towarzyszące to wystawa instrumentów, zorganizowana przy udziale firmy MEG Krzysztof Gąsior oraz Ada Music Czechowice Dziedzice.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl