17.05.2022, 17:52 | czytano: 4635

List. "W tym mieście chyba już wszystko jest na niby"

Fot. Czytelnik
- Przed słoneczną majówką miejscy urzędnicy obwieścili otwarcie asfaltowej ścieżki wiodącej przez Bór Kombinacki. Obwieścili, ale jak zwykle zapomnieli sprawdzić czy aby jest posprzątana. Niestety nie była - pisze w liście do redakcji nasz czytelnik.
- Pewnie winą obarczą jak zwykle kogoś innego, czyli wykonawcę remontu. A można było po prostu przed upublicznieniem informacji w miejskich mediach, podjechać na rowerze i sprawdzić jak jest. Albo wysłać służby żeby usunąć niebezpieczne elementy i trakt posprzątać. A tak? Znowu wyszło jak wyszło. Niby jest - ale w stanie, że hoho i wstyd - kontynuuje czytelnik.
- W mieście odbyła się też szumnie nazwana nieco na wyrost „Noc Muzeów”. Problem w tym, że z formalnego punktu widzenia żadnego muzeum nie ma. Są stałe ekspozycje przypisane do MCK. Miało być muzeum, co z kolei obwieszczał pan burmistrz już z sześć lat temu, ale jak o wielu swoich obietnicach zapomniał. W czym problem? W napisaniu statutu instytucji kultury? Chyba nie bo można ściągnąć z internetu gotowca. Raczej problem jest w ogólnie panującym chaosie kulturalnym jaki zapanował w mieście z woli jaśnie panującej pani wice. Ostatnio otwarcia wystaw tzw. Muzeum Podhalańskiego odbywają się o godzinie 12.00. Nowe przyszło. Ludzie nie dopisali. Miejsce biblioteki w MCK zajmuje kawiarnia, która od 8 miesięcy stoi pusta. Niby jest, ale jej nie ma. W tym mieście chyba już wszystko jest na niby. Smutna rzeczywistość lukrowana jest przez miejską telewizję i jej internetowe klony. Jak jest? Wszyscy widzą, ale pan burmistrz, który ostatnio już nawet unika spotkań z mieszkańcami, widać woli oglądać miasto na niby w swojej telewizji. A nóż by się od obywateli dowiedział, że król jednak jest bez szat? - pyta.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ziaja19.05.2022, 08:48
Ja byłam na kawie w kawiarni w MCk-u, bardzo dobra
Rychu19.05.2022, 00:13
Pinki. Jest na odwrót. Trzeba przeczekać tych sałabeuszy
Sabała18.05.2022, 18:53
Nie piszcie takich listów bo Dyrektor MCK chodzi po mieście i urzędzie i się żali, że portal się uwziął na Niego a przecież to wina jego poprzednika.
ajwar18.05.2022, 18:37
Faktycznie wystawy w Muzeum Antoniego i Smutnej Pani są bardzo wcześnie, pewnie dla szkół lub emerytów.
Pinki18.05.2022, 11:50
Wszystko jest na odwrót
Kiczof17.05.2022, 21:02
Zdjęcia zrobione na terenie budowy, czyli tam gdzie auta jeżdżą cały czas. Widać że czytelnik tendencyjnie podszedł do tematu i robi tylko hejt i działanie anty władza.
Ostatni Władca Podhala17.05.2022, 18:05
100% racji jeśli chodzi o poczynania naszej władzy. Jednak jak się pisze listy do publikacji to pasowałoby postarać się i nie robić byków ortograficznych. Bo parafrazując autora, to jego znajomość ortografii jest na niby. Wstrzymałbym się na jego miejscu z wysyłaniem listów, bo a NUŻ ktoś mu jeszcze zwróci uwagę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl